Polska - Wybrzeże Kości Słoniowej, wynik 3:1. Relacja na żywo, live w internecie

2010-11-17 23:31

Udało się! Polacy przełamali trwającą od marca niemoc i wreszcie, po ośmiu meczach bez wygranej, schodzą z boiska jako zwycięzcy. Podopieczni Franciszka Smudy rozprawli się z Wybrzeżem Kości Słoniowej i pewnie wygrali 3:1, a bohaterem meczu był strzelec dwóch goli - Robert Lewandowski. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji na żywo.

Strona nie odświeża się automatycznie. Proszę kliknąć "odśwież" w przeglądarce lub wcisnąć F5.

94 min. - koniec meczu. Brawo Polska!

93 min. - zmiana, już chyba ostatnie, z reprezentacji Polski. Schodzi Matuszczyk, w jego miejsce Wołąkiewicz.

90 min. - sędzia dolicza 4 minuty.

89 min. - i kolejna zmiana w polskiej drużynie. Obraniak również żegnany brawami, a na murawie melduje się Ebi Smolarek.

88 min. - na boisku niewiele się dzieje, a mamy kolejne zmiany. Schodzi Yaya Toure, w jego miejsce Faye.

85 min. - zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi żegnany brawami Robert Lewandowski, w jego miejsce debiutujący w seniorskiej kadrze Ariel Borysiuk.

84 min. - zmiana w zespole gości. Schodzi Boka, w jego miejsce Tiene.

80 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Znów Lewandowski!!! Matuszczyk znów cudownie podaje do napastnika Borussii, Robert dopada do piłki i spokojnie strzela w długi róg. Prowadzimy 3:1 !!!!!

79 min. - świetna kontra Polaków. Obraniak do Brożka, ten ograł Bambę i niecelnie podał do Lewandowskiego, który był na czystej pozycji. Szkoda!

78 min. - faulowany Jakub Błaszczykowski.

77 min. - lekkie dośrodkowanie łapie Fabiański. Wcześniej z boiska znów wiało nudą.

71 min. - zmiana w zespole gości. Schodzi Keita, wchodzi Doumbia.

70 min. - zmiana w polskiej ekipie. Schodzi Mierzejewski, wchodzi Paweł Brożek.

68 min. - brzydki faul na Błaszczykowskim. Sędzia powinien pokazać minimum żółtą kartkę. Polak nadal leży na boisku...

65 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Niesamowita bramka Obraniaka!!!!! Reprezentant Polski wykonywał rzut wolny z narożnika boiska, zamiast dośrodkować strzelił na bramkę. Bramkarz WKS nie stał na linii i piłka wylądowała w samym okienku bramki!!!!!!!! Piękny gol!!

63 min. - okazja dla Polski. Zamieszanie w polu karnym, głową strzela Jodłowiec, piłka leci lobem, jednak na linii łapie ją bramkarz WKS.

61 min. - groźnie WKS. Strzał jednak został zastopowany przez Piszczka. Szkoda, że przypadkowo...

57 min. - obudzili się Polacy. Dobre dośrodkowanie, Matuszczyk strzela głową, ale piłka przelatuje ponad poprzeczką. Niewiele brakowało!

54 min. - zmiana w zespole WKS. Schodzi Eboue, wchodzi Romaric.

53 min. - Polska cofnięta, WKS rozgrywa piłkę w środku pola. Na boisku znów nudno.

49 min. - faulowany Murawski. Rzut wolny dla Polski w środku pola, rozegranie i strzał Matuszczyka. Niestety, ponad poprzeczką.

47 min. - groźnie WKS. Atak "trójką" napastników, strzelał Tiote, jednak obok bramki. To sygnał ostrzegawczy dla Polaków.

46 min. - pierwszy gwizdek sędziego w 2. połowie meczu. Rozpoczęło Wybrzeże Kości Słoniowej.

KONIEC 1. POŁOWY

46 min. - koniec pierwszej połowy.

46 min. - niestety, GOL i mamy remis 1:1. Polska fatalnie skończyła połowę. Dośrodkowanie z lewej strony, piłki nie potrafili wybić Wojtkowiak z Jodłowcem i ta spadła po nogi Gervinho, który nie miał najmniejszych kłopotów z pokonaniem Fabiańskiego.

45 min. - kolejna kontra Polski skończyła się w środku pola. Minuta doliczona do pierwszej połowy.

43 min. - znów okres spokojnej gry, na boisku praktycznie nic się nie dzieje.

41 min. - kontratak Polaków, jednak "zgubiliśmy" piłkę w środku pola.

40 min. - okres spokojnej gry z obu stron. Akcje toczą się głownie w środku pola.

37 min. - faul Bonne, który w polu karnym, podczas walki o piłkę, uderzył łokciem Wojtkowiaka.

35 min. - świetny przechwyt Polaków, z którego wynikła akcja dwóch na dwóch. Lewandowski podaje do Błaszczykowskiego, a ten strzela minimalnie obok słupka!

33 min. - tym razem błąd Jodłowca. Bonny strzelił mocno zza pola karnego, jednak piłkę pewnie załapał Fabiański.

32 min. - ogromny kiks Wojtkowiaka. Obrońca Lecha podał w polu karnym piłkę pod nogi jednego z rywali, strzał jednak broni Fabiański.

28 min. - strzał Keity, napastnik WKS uderza jednak niecelnie.

27 min. - wolny dla WKS z około 18 metrów. Piłka jednak po strzale Titoe trafia w mur.

25 min. - z dystansu próbował Murawski, jednak uderza wysoko ponad bramką.

23 min. - znów dobra akcja Polaków. Mierzejewski ładnie wymienił podania z Piszczkiem z prawej strony boiska, jednak dośrodkowanie tego drugiego okazało się niecelne.

20 min. - Polacy w natarciu. Szansę znów miał Lewandowski, który strzał z ostrego kąta. Wcześniej Błaszczykowski podał wzdłuż bramki, jednak nikt nie przeciął toru lotu piłki w polu karnym. Polska zdecydowanie się obudziła.

19 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Polacy grali byle jak, ale jedna niespodziewana akcja dała nam prowadzenie. Przejęcie piłki pod polem karnym. Matuszczyk zagrywa do Lewandowskiego, który ogrywa bramkarza i strzela z ostrego kąta! Polska - WKS 1:0!

18 min. - trwa niemoc Polaków, którzy mają trudności z wydostaniem się z własnej połowy. WKS spokojnie rozgrywa piłkę.

15 min. - okres kiepskiej gry Polaków. Nawet polscy obrońcy mają trudności z rozgrywanie piłki, gdyż rywale wysoko ustawili pressing i atakują nas na naszej połowie.

14 min. - znów sytuacja dla WKS. Gervinho dostał jednak kiepskie podanie i jego akrobatyczny strzał piętą nie miał szans wpaść do bramki.

12 min. - znów mieliśmy trochę szczęście. Piłka spadła pod nogi Tiote, który składał się do strzału z woleja, jednak nieczysto trafił w futbolówkę. Wszystko działo się 3 metry od bramki Fabiańskiego.

11 min. - w sytuacji sam na sam mógł znaleźć się Gervinho, ale nie opanował piłki i ta po odbiciu się od jego nogi padła łupem Fabiańskiego.

9 min. - teraz przy piłce częściej są nasi rywale. Polak faulował i mamy przerwę w grze.

7 min - strzał z bardzo daleka, ale piłka przelatuje bardzo wysoko nad bramką Fabiańskiego.

6 min - róg dla WKS. Nic jednak z niego nie wynikło.

5 min. - przy piłce WKS. Póki co nie ma żadnych akcji z jednej ani z drugiej strony.

3 min. - Polacy rozgrywają piłkę w środku pola i póki co nie dopuszczają do niej rywali.

1 min. - dynamiczny początek Polaków. Błaszczykowski popędził prawą stroną boiska, przedarł się w pole karne, a jego strzał z trzech metrów na róg wybili obrońcy.

1 min. - początek meczu. Zaczynają Polacy, w biało-czerwonych strojach. WKS na zielono.

Przypominamy, że w najnowszym rankingu FIFA Polska jest na 71. miejscu, najgorszym w historii. WKS zajmuje miejsce 19., czyli dużo wyżej od nas. Od rozpoczęcia meczu dzielą nas sekundy.

Oto skład naszych rywali:

Yeboah - Demel, Boka, Zokora, Bamba - Eboue, Toure, Tiote - Keita, Bonny, Gervinho

Obie drużyny są już na murawie. Najpier odegrany zostanie hymn Wybrzeża Kości Słoniowej, potem Mazurek Dąbrowskiego.

To pierwszy w historii mecz Polaków z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Biorać pod uwagę fakt, że w Poznaniu nie wystapią największe gwiazdy - Didier Drogba i Salomon Kalou, mamy szansę przerwać wreszcie passę niemocy.