SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Prawie pół miliona kibiców chciało kupić bilety na mecz Polska - Rumunia [WIDEO]

Prawie pół miliona kibiców chciało kupić bilety na mecz Polska - Rumunia [WIDEO]

01.06.2017, godz. 11:17

Już w sobotę 10 czerwca czeka nas mecz Polska - Rumunia w ramach eliminacji do MŚ 2018. Zdobycie biletów na to spotkanie graniczyło z cudem. Wejściówki rozeszły się bardzo szybko. Chętnych do wejścia na PGE Narodowy było prawie pół miliona! Po raz pierwszy w historii wszystkie bilety sprzedano wyłącznie posiadaczom kart kibica reprezentacji Polski

Bilety na mecz Polska - Rumunia trafiły do sprzedaży przed kilkoma tygodniami w nocy. Po zaledwie kilkudziesięciu minutach wszystkie wejściówki na PGE Narodowy zostały wyprzedane. Rzecznik PZPN potwierdził, że biletów nie ma już wcale. - Pierwszy raz w historii zdarzyło się, że posiadacze kart kibica wykupili wszystkie bilety w pierwszej fazie sprzedaży. Wydaliśmy już ponad osiemdziesiąt tysięcy kart kibica, a największy stadion w Polsce ma pięćdziesiąt pięć tysięcy miejsc - powiedział Jakub Kwiatkowski.

Zobacz: Historyczny awans Polski w rankingu FIFA

- Popyt na bilety jest olbrzymi. Blisko pół miliona ludzi chciało kupić bilety na ten mecz. Nawet największy stadion an świecie nie byłby w stanie wszystkim zagwarantować miejsca - dodał Kwiatkowski. Wygląda więc na to, że atrakcyjnie grający zespół z Robertem Lewandowskim w składzie na dobre zyskał zaufanie fanów. Biało-czerwoni pewnie kroczą ku MŚ 2018 w Rosji. Jeśli 10 czerwca podopieczni Adama Nawałki pokonają Rumunię, to już tylko katastrofa pozbawiłaby Polaków udziału w mundialu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: