SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja PZPN boi się kar i ostrzega UEFA. Setki chuliganów rozpętają wojnę na ulicach Bukaresztu?!

PZPN boi się kar i ostrzega UEFA. Setki chuliganów rozpętają wojnę na ulicach Bukaresztu?!

11.11.2016, godz. 11:42
Polska, kibice, Euro 2016
foto: Super Express

Mecz Rumunia - Polska miał być wielkim piłkarskim świętem. W Bukareszcie zmierzą się w piątek dwa zespoły, które są faworytami grupy E eliminacji do mistrzostw świata 2018. Wszystko mogą popsuć chuligani. Według informacji PZPN do stolicy Rumunii może udać się nawet tysiąc osób znad Wisły z zamiarem wywołania zamieszek.

Choć nikt tego oficjalnie nie przyznał, to wiadomo, że Komenda Główna Policji współpracuje z PZPN w celu zidentyfikowania niebezpiecznych grup kibiców, które wybierają się na mecz Rumunia - Polska. Piłkarska centrala jest także w kontakcie z służbami granicznymi oraz organami w Bukareszcie. Nieoficjalnie mówi się, że dzięki współpracy udało się namierzyć około tysiąca podejrzanych. Wielu z nich ma na koncie wyroki, ale nie mieli problemów z kupnem biletu na spotkanie, ponieważ nie mają zakazów stadionowych.

Dziewięciu chuliganów ściganych jest nawet międzynarodowymi listami gończymi. Nie wiadomo czy znajdą się na stadionie. PZPN obawia się bardziej zajść, do których może dojść na ulicach Bukaresztu. W środowisku krąży plotka, że w stolicy Rumunii odbędzie się gigantyczna ustawka między tamtejszymi kibolami a sojuszem polskich i węgierskich. O swoich obawach nasza federacja poinformowała już także w specjalnym liście UEFA. Polski Związek Piłki Nożnej chce zabezpieczyć się przed karami, pokazując, że robi wszystko w kwestii prewencji.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: