SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja PZPN i Nawałka ostro w sprawie afery alkoholowej: ZERO tolerancji dla imprezowiczów!

PZPN i Nawałka ostro w sprawie afery alkoholowej: ZERO tolerancji dla imprezowiczów!

19.10.2016, godz. 17:28
SZOK NAWAŁKA OSIWIAŁ PRZEZ STRES
SZOK NAWAŁKA OSIWIAŁ PRZEZ STRES foto: Super Express

PZPN postanowił zająć oficjalne stanowisko w sprawie głośnej afery alkoholowej z udziałem polskich kadrowiczów. W wydanym oświadczeniu prezes Zbigniew Boniek i selekcjoner Adam Nawałka nie chowali głowy w piasek. Jasno podkreślili, że doniesienia "Przeglądu Sportowego" mają pokrycie w rzeczywistości. Wobec imprezujących piłkarzy zostaną wyciągnięte konsekwencje.

PZPN po doniesieniach "PS" przeprowadził własne śledztwo i potwierdził, że część informacji gazety jest zgodna z prawdą. Przypomnijmy, że na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski miało dochodzić do imprez zakrapianych alkoholem. Najbardziej narozrabiali ponoć Artur Boruc i Łukasz Teodorczyk, ale inni też mają sporo za uszami. W oświadczeniu PZPN nie widnieją żadne nazwiska z drużyny Adama Nawałki, ale pewnym jest, że odpowiednie osoby zostaną ukarane, a kadra już nie będzie miała tyle luzu.

– Tak jak już wspominałem, PZPN nie ma zamiaru niczego zamiatać pod dywan. Jesteśmy dumni z naszej reprezentacji, jej postawy na boisku. W trzech meczach zdobyliśmy siedem punktów, co jest świetną sytuacją przed kolejnymi meczami eliminacji mistrzostw świata. Jednak drużyna narodowa jest zobowiązana do sportowej postawy nie tylko na samym boisku. Także poza nim oczekujemy od każdego piłkarza kadry właściwego zachowania, godnego gry w biało-czerwonych strojach. Konkretne decyzje w zaistniałej sytuacji podejmie selekcjoner – mówił prezes Boniek, cytowany w oświadczeniu widocznym na oficjalnej stronie związku.

Adam Nawałka podejmie więc decyzje we własnym zakresie. Już zapowiedział, że nie będzie litował się nad imprezowiczami w kadrze. - Takie sytuacje z zachowaniem niektórych kadrowiczów nie mogą mieć miejsca. Nie będę tego tolerował! Nie będzie mego przyzwolenia na łamanie zasad postawy reprezentanta Polski. Zawsze kierowałem się i kieruję w zarządzaniu reprezentacją jedną zasadniczą dewizą – dobro zespołu jest ponad wszystkim, także ponad indywidualnymi słabościami i wadami - powiedział Nawałka.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: