SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja PZPN ukarany za zachowanie kibiców. Musi zapłacić prawie ćwierć miliona!

PZPN ukarany za zachowanie kibiców. Musi zapłacić prawie ćwierć miliona!

28.07.2017, godz. 07:32
Polska, kibice, Euro 2016
foto: Super Express

Reprezentacja Polski w eliminacjach do MŚ 2018 spisuje się doskonale. Biało-czerwoni przewodzą swojej grupie eliminacyjnej i pewnym krokiem zmierzają ku rosyjskiemu mundialowi. Podczas każdego spotkania towarzyszą im wierni kibice. Czasami jednak fani znad Wisły nie zachowują się należycie, przez co karany jest PZPN. Tym razem FIFA wymierzyła Polakom karę w wysokości niemal 250 tysięcy złotych.

Kara jest efektem za zachowanie kibiców reprezentacji Polski w trakcie trzech ostatnich spotkań eliminacji MŚ 2018. Za ostatni mecz z Rumunią na PGE Narodowym w Warszawie PZPN otrzymał od FIFA grzywnę 10 tysięcy franków szwajcarskich oraz ostrzeżenie. Za wyjazdowe spotkanie w Bukareszcie piłkarska centrala nad Wisłą dostała karę 35 tysięcy franków, ostrzeżenie i reprymendę. FIFA wróciła także do rywalizacji Polski z Czarnogórą w Podgoricy. Za materiały pirotechniczne i blokowanie schodów przez kibiców biało-czerwonych, na PZPN nałożono karę 17,5 tysiąca franków szwajcarskich.

El. MŚ 2018: Grupa E. Która w tabeli jest Polska? Ile ma punktów? [TABELA, WYNIKI, TERMINARZ]

Łącznie Polski Związek Piłki Nożnej musi zapłacić na konto międzynarodowej federacji 62,5 tysiąca franków szwajcarskich. W przeliczeniu jest to niecałe 240 tysięcy złotych. Na pocieszenie można dodać, że Rumuni tylko za mecz z Polakami w Bukareszcie otrzymali surowszą karę. Podczas tego spotkania z trybun rzucono między innymi petardę, która ogłuszyła Roberta Lewandowskiego. FIFA uznała, że tamtejsza federacja zasłużyła na grzywnę 95 tysięcy franków szwajcarskich. Oprócz tego ma zakaz organizacji w stolicy dwóch meczów.

Kolejny ranking FIFA i kolejny awans polskiej reprezentacji. Będziemy w najlepszej piątce!

Reprezentanci Polski powoli mogą już pakować walizki na wyjazd do Rosji. Po sześciu meczach eliminacji MŚ 2018 biało-czerwoni pewnie przewodzą tabeli grupy E. Podopieczni Adama Nawałki zgromadzili na swoim koncie szesnaście punktów i o sześć "oczek" wyprzedzają Czarnogórę oraz Danię. Rumunia jest czwarta i do naszych piłkarzy traci dziesięć punktów. W kolejnym spotkaniu Polacy zmierzą się na wyjeździe z Danią. Mecz zostanie rozegrany 1 września.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: