SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Ranking FIFA: Polska awansuje na historyczne 11. miejsce!

Ranking FIFA: Polska awansuje na historyczne 11. miejsce!

29.03.2017, godz. 21:53
Robert Lewandowski, polska
Robert Lewandowski cieszy się po strzeleniu bramki z rzutu wolnego podczas meczu eliminacyjnego do mistrzostw świata 2018 roku Czarnogóra-Polska 1-2 foto: Andrzej Lange/Super Express

W kwietniu reprezentacja Polski zanotuje kolejny awans w rankingu FIFA! Dzięki pokonaniu Czarnogóry, a także porażce Urugwaju, biało-czerwoni wskoczą na 11. miejsce. Mogliśmy być nawet w pierwszej dziesiątce, ale Hiszpania popsuła nam święto.

W kwietniowej edycji rankingu FIFA Polska awansuje na 11. miejsce. Tak wysoko nie była jeszcze nigdy! Przed aktualizacją listy biało-czerwoni są na dwunastej pozycji, ex aequo z Walią. Triumf nad Czarnogórą zapewnił kadrze Adama Nawałki stabilną pozycję. Wiedzieli, że na pewno nie spadną. Wiedzieli także, że jeśli wpadki zaliczą Urugwaj i Hiszpania, wejdą do TOP 10.

Ten plan sprawdził się połowicznie, bo tylko Luis Suarez i spółka nie wygrali swojego meczu (porażka 1:2 z Peru). Hiszpania pokonała w spotkaniu towarzyskim Francję 2:0 i nie pozwoliła Polakom wejść do pierwszej dziesiątki rankingu FIFA. Nowa lista zostanie oficjalnie opublikowana 9 kwietnia. Mamy nadzieję, że po następnych meczach reprezentacji nasze Orły znów poprawią swoją pozycję, choć jedenasta lokata i tak robi już spore wrażenie! Należymy do światowej czołówki.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: