SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Polska może mieć piąte miejsce w rankingu FIFA! To zależy od...

Polska może mieć piąte miejsce w rankingu FIFA! To zależy od...

23.06.2017, godz. 14:17
Robert Lewandowski, Kamil Grosicki, reprezentacja Polski, Polska, piłka nożna
foto: CYFRA SPORT

Z miesiąca na miesiąc reprezentacja Polski pnie się w rankingu FIFA. W czerwcu była na rekordowym 10. miejscu, ale już wiadomo, że w lipcu będzie jeszcze lepiej. Biało-czerwoni wskoczą co najmniej na siódmą lokatę, ale w zależności od wyników na Pucharze Konfederacji, mogą być jeszcze wyżej! Czy kadra Adama Nawałki będzie piątą drużyną na świecie?

Tego bardzo chcieliby polscy kibice. 6 lipa FIFA opublikuje najnowszy ranking reprezentacji, w którym Polska awansuje przynajmniej na siódme miejsce (to pomoże Polakom w rozstawieniu przed mundialem - mogą być losowani z pierwszego koszyka). A to nie koniec, bo może być jeszcze lepiej! Co musi się stać, aby biało-czerwoni wskoczyli do pierwszej piątki? Wszystko zależy od Pucharu Konfederacji rozgrywanego w Rosji na rok przed mundialem.

Możemy w rankingu FIFA wyprzedzić Portugalię i Chile. Te reprezentacje będą od nas niżej, jeśli nie uda im się awansować do finału Pucharu Konfederacji. Na razie jednak obu drużynom idzie znakomicie. Mistrzami Europy dowodzi jak zwykle Cristiano Ronaldo, a ekipą z Ameryki Południowej Alexis Sanchez. Awans do półfinału mają już praktycznie zapewniony. Te reprezentacje podzielić mogą jedynie silni Niemcy. Czy nasi zachodni sąsiedzi zrobią nam prezent i znajdą się w finale?

Trzeba będzie trochę poczekać, aby poznać odpowiedź na to pytanie. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda sytuacja w dwóch grupach Pucharu Konfederacji, wystarczy, że klikniecie TUTAJ.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: