SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Ranking FIFA. Polska może być w TOP 10! Wyprzedzi Hiszpanię i Urugwaj?

Ranking FIFA. Polska może być w TOP 10! Wyprzedzi Hiszpanię i Urugwaj?

28.03.2017, godz. 14:05
Czarnogóra - Polska, reprezentacja Polski, piłka nożna
foto: CYFRA SPORT

Reprezentacja Polski gra lepiej z meczu na mecz, a to przekłada się na miejsce zajmowane w rankingu FIFA. Od miesięcy biało-czerwoni wskakują na historyczne lokaty, ale w kwietniu mogą rozbić bank i po raz pierwszy wejść do pierwszej dziesiątki! Co musi się stać, żeby kadra Adama Nawałki wyprzedziła Hiszpanię i Urugwaj?

Reprezentacja Polski w kwietniowej edycji rankingu FIFA może awansować na historyczne, 10. miejsce. Na razie jest dwunasta, ex aequo z Walią. Triumf nad Czarnogórą zapewnił biało-czerwonym stabilną pozycję - na pewno nie spadną. Ale nasi piłkarze już nie patrzą za siebie. Widzą tylko to, co przed nimi. Choć nie przykładają większej uwagi do rankingu, to z pewnością nie mieliby nic przeciwko, żeby wyprzedzić Hiszpanię i Urugwaj.

Jak to zrobić? Okazuje się, że... Polacy nie musza robić nic, tylko czekać, na porażki rywali w najbliższych meczach. Hiszpania nie może wygrać sparingu z Francją, a Urugwaj spotkania eliminacji MŚ 2018 z Peru. Biało-czerwonym do awansu na dziesiąte miejsce w rankingu FIFA wystarczą nawet remisy w tych starciach. W środę dowiemy się, czy podopieczni Nawałki zanotują kolejny awans.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: