SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Ranking FIFA: Polska na historycznym 12. miejscu! Anglia wyprzedzona

Ranking FIFA: Polska na historycznym 12. miejscu! Anglia wyprzedzona

09.03.2017, godz. 10:12
Reprezentacja Polski
foto: Super Express

Polska zanotowała kolejny awans w rankingu FIFA! Już 14. miejsce w lutowym zestawieniu było rekordowe, a teraz jeszcze udało się wyśrubować ten wynik. Biało-czerwoni wyprzedzili Anglię i ex aequo z Walią zajmują 12. lokatę wśród najlepszych reprezentacji świata!

Polska wciąż pnie się w górę w rankingu FIFA! W lutym biało-czerwoni osiągnęli historyczny wynik i wskoczyli na 14. miejsce w zestawieniu będąc wyżej niż m.in. Włochy, Chorwacja czy Holandia. A teraz ten wynik został po raz kolejny poprawiony!

Kadra prowadzona przez Adama Nawałkę zanotowała kolejny awans i jest już na 12. lokacie w rankingu. Zajmuje ją ex aequo z Walią. A co ciekawe wyprzedziła kolejną światową potęgę - Anglię. Choć klasyfikacje FIFA są przez wielu traktowane z przymrużeniem oka i nie zawsze w pełni oddają klasę i siłę danych reprezentacji, to jednak tak wysokie miejsce cieszy. Dzięki temu Polska może liczyć na rozstawienie w wyższych koszykach przy losowaniu grup eliminacji czy finałów mistrzostw Europy lub świata.

Na szczycie zestawienia nie doszło do żadnych zmian. Pierwsza wciąż jest Argentyna przed Brazylią i Niemcami. Tuż za podium znalazło się Chile, a zwycięzcy Euro 2016 - Portugalczycy - plasują się dopiero na 8. miejscu.

Ranking FIFA (marzec):

1. Argentyna
2. Brazylia
3. Niemcy
4. Chile
5. Belgia
6. Francja
7. Kolumbia
8. Portugalia
9. Urugwaj
10. Hiszpania
11. Szwajcaria
12. Walia
12. Polska
14. Anglia
15. Włochy

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: