SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Ranking FIFA: Reprezentacja Polski na historycznym miejscu!

Ranking FIFA: Reprezentacja Polski na historycznym miejscu!

09.02.2017, godz. 17:13
Reprezentacja Polski
foto: Super Express

W najnowszym notowaniu rankingu FIFA reprezentacja Polski uplasowała się na rekordowej, czternastej lokacie! To najwyższe miejsce naszej drużyny narodowej w historii tego zestawienia. W porównaniu z poprzednim notowaniem biało-czerwoni przesunęli się w górę o jedną pozycję. Kto jest liderem?

W poprzednich zestawieniach reprezentacja Polski zajmowała piętnaste miejsce, które było najwyższym w historii. W lutowym rankingu FIFA biało-czerwoni poprawili jeszcze osiągnięcie. Podopieczni Adama Nawałki wyprzedzili Chorwację, która spadła na szesnaste miejsce, ustępując także Włochom. Wyższe miejsce w ogólnoświatowym notowaniu jest bardzo ważne. Daje bowiem możliwość trafienia na teoretycznie słabsze drużyny w rozgrywkach międzynarodowych.

Na pierwszym miejscu rankingu FIFA znajduje się Argentyna. Za plecami Lionela Messiego i spółki uplasowała się Brazylia, a za "Canarinhos" - Niemcy. Czołowa piątkę uzupełniają Chile i Belgia. W dziesiątce najlepszych zaszła tylko jedna zmiana. Francja zamieniła się miejscami z Kolumbią. Wicemistrzowie Europy zajmują teraz szóste miejsce, a ekipa z Ameryki Południowej - siódme.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: