SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Reprezentacja U-21: Tak Dawid Kownacki załatwił Niemców! [WIDEO]

Reprezentacja U-21: Tak Dawid Kownacki załatwił Niemców! [WIDEO]

16.11.2016, godz. 10:16
Dawid Kownacki, reprezentacja Polski, Euro U-21
Dawid Kownacki, reprezentacja Polski, Euro U-21 foto: CYFRA SPORT

Reprezentacja Polski U-21 pokonała w Tychach Niemców 1:0, a jedynego gola w meczu zdobył Dawid Kownacki. Wracający ostatnio do formy napastnik Lecha Poznań kapitalnym wolejem pokonał bramkarza gości i zapewnił zwycięstwo biało-czerwonym, którzy w całym 2016 roku nie przegrali ani jednego meczu!

Młodzieżowa reprezentacja Polski przed starciem z Niemcami miała w 2016 roku pięć spotkań towarzyskich, w których nie zaznała ani jednej porażki. Aż pięć razy udało nam się wygrywać, a tylko jeden mecz (z Węgrami) zakończył się remisem. Piłkarskie zakończenie roku zapowiadało się jednak niezwykle trudno, bo w Tychach zjawili się młodzieżowcy naszych zachodnich sąsiadów, którzy wcześniej zwyciężyli w trzynastu kolejnych spotkaniach!

Mimo to górą okazali się podopieczni Marcina Dorny, którzy z jednej strony świetnie (i trochę szczęśliwie) się bronili, a z drugiej zaprezentowali lepszą skuteczność od rywali. Jedynego gola zdobył po ładnym dośrodkowaniu Patryka Lipskiego Dawid Kownacki. Napastnik Lecha zamknął akcję, świetnie złożył się do strzału z woleja i nie dał szans bramkarzowi Niemców. Mecz mogliśmy wygrać nawet jeszcze wyżej, ale nieprawdopodobne pudło zaliczył zawodnik Jagiellonii Białystok Przemysław Frankowski.

Warto dodać, że na trybunach stadionu w Tychach zjawiło się blisko 12 tysięcy kibiców, co jest polskim rekordem frekwencji jeśli chodzi o mecze reprezentacji młodzieżowych.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: