SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Robert Lewandowski: Zwycięstwa z Danią i Armenią pozwolą zapomnieć o Kazachstanie

Robert Lewandowski: Zwycięstwa z Danią i Armenią pozwolą zapomnieć o Kazachstanie

04.10.2016, godz. 17:25
Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek
Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek foto: Super Express

Robert Lewandowski we wtorek spotkał się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej. Kapitan reprezentacji Polski odniósł się między innymi do falstartu biało-czerwonych w eliminacjach do mistrzostw świata 2018. W Kazachstanie zespół Adama Nawałki zaledwie zremisował 2:2. "Lewy" wytłumaczył co musi się stać, żeby on i jego koledzy zapomnieli o niepowodzeniu.

Robert Lewandowski próbował na konferencji prasowej ocenić dlaczego reprezentacja Polski na otwarcie eliminacji mistrzostw świata zaledwie zremisowała z Kazachstanem 2:2, choć prowadziła już 2:0. - Mentalność trochę zawiodła. Na drugą połowę wyszliśmy zbyt spokojnie, tak by się nie nabiegać i dzięki temu rozłożyć siły. Zabrakło agresywności. Ale to nie znaczy, że czujemy się zbyt pewni siebie. Znamy swoją wartość, wiemy, na jaki pułap weszliśmy. Nie jesteśmy już drużyną, która "może", tylko taką, od której się wymaga. Mam nadzieję, że nie będziemy mieli problemu z taką rolą - powiedział zawodnik Bayernu Monachium.

"Lewy" powiedział także, że istnieje sposób na zapomnienie o stracie punktów w pierwszym spotkaniu. - Jeśli wygramy z Danią i Armenią, to nie będziemy rozpamiętywać Kazachstanu - ocenił Lewandowski. Kapitan drużyny narodowej komplementował także najbliższego przeciwnika. - Nie spodziewam się, że Dania zagra z nami otwarty futbol. Oni stosują ustawienie z pięcioma zawodnikami z tyłu. To będzie trudny mecz, Duńczycy są jednym z głównych kandydatów do awansu - stwierdził.

Reprezentacja Polski mecz z Danią zacznie w sobotę 8 października o godzinie 20:45. Trzy dni później biało-czerwoni zmierzą się z Armenią o tej samej porze. Oba spotkania rozegrane zostaną na PGE Narodowym w Warszawie.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: