SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Rumunia - Polska. Jacek Góralski: Koszulkę z debiutu zostawię dla taty [WIDEO]

Rumunia - Polska. Jacek Góralski: Koszulkę z debiutu zostawię dla taty [WIDEO]

07.11.2016, godz. 15:56
Jacek Góralski, reprezentacja Polski
foto: Super Express

Jacek Góralski jest debiutantem w powołanej kadrze przez Adama Nawałkę na zgrupowanie przed meczami z Rumunią i Słowenią. Pomocnik Jagiellonii Białystok tuż po przyjeździe do hotelu opowiedział dziennikarzom, w jaki sposób dowiedział się o decyzji selekcjonera. Zdradził również, komu podaruje koszulkę z orzełkiem na piersi, jeśli uda mu się zadebiutować.

Źródło: Super Express TV

W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed piątkowym meczem z Rumunią w Bukareszcie w eliminacjach mistrzostw świata oraz towarzyskim ze Słowenią we Wrocławiu. Jako pierwszy z kadrowiczów w hotelu Double Tree by Hilton pojawił się Jacek Góralski, dla którego jest to debiut na kadrze. - To było tak, że mieliśmy trening i po zajęciach trener Michał Probierz zawołał mnie na rozmowę. Powiedział, że dostanę powołanie i zadzwoni do mnie selekcjoner Adam Nawałka. Tak się faktycznie stało wieczorem. Bardzo się cieszyłem, dziękowałem mu za powołanie i zapewniłem, że się odwdzięczę za okazane zaufanie - powiedział tuż po przyjeździe.

Jak dodał spory wpływ na taką, a nie inną decyzję ze strony selekcjonera mógł mieć fakt, że drużyna prowadzona przez Michała Probierza jest aktualnie liderem LOTTO Ekstraklasy. - Głównym powodem jest to, że Jagiellonia gra jest liderem Ekstraklasy. Gramy bardzo dobrze i to spowodowało, że ktoś zaczął nas obserwować. Trenerzy reprezentacji jeździli na mecze „Jagi” od 7 kolejek, a na przedostatnim spotkaniu z Cracovią (3:1) w naszym hotelu był asystent selekcjonera trener Bogdan Zając. Padło na mnie i chcę pokazać się z jak najlepszej stron - mówił Góralski, który zdradził, komu podaruje koszulkę, gdyby udału mu się zadebiutować w narodowych barwach. - Zostawię ja dlą taty - dodał.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: