SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Ranking FIFA: Polska już może być pewna rekordowego miejsca!

Ranking FIFA: Polska już może być pewna rekordowego miejsca!

27.06.2017, godz. 13:48
Robert Lewandowski, Kamil Grosicki, Czarnogóra - Polska, reprezentacja Polski, piłka nożna
foto: CYFRA SPORT

Reprezentacja Polski jest ostatnio na fali wznoszącej. Podopieczni Adama Nawałki są postrachem innych europejskich drużyn, a swoją grą porywają kibiców, którzy na pniu wykupują wejściówki na spotkania biało-czerwonych. Dobra postawa na boisku ma przełożenie również na ranking FIFA. W lipcowym notowaniu nasi piłkarze zanotują kolejny skok. Wcześniej jasnym było, że znajdą się na 7. miejscu, teraz wiadomo, że wskoczą jeszcze wyżej!

Reprezentacja Polski 7. miejsce w rankingu FIFA zapewniła sobie zwycięstwem z Rumunią 3:0. Biało-czerwoni dzięki kolejnym trzem punktom w eliminacjach MŚ 2018 znacznie przybliżyli się do turnieju finałowego, który w przyszłym roku odbędzie się w Rosji. Oprócz tego mogą być losowani w nim z pierwszego koszyka, więc trafić na teoretycznie słabszych rywali. Ich pozycja w lipcowym notowaniu światowej unii futbolowej będzie jeszcze wyższa niż pierwotnie zakładano. Dzięki rozstrzygnięciom w rozgrywanym właśnie Pucharze Konfederacji, podopieczni Adama Nawałki uplasują się na 6. pozycji w rankingu FIFA!

Puchar Konfederacji 2017: Terminarz, tabele i wyniki. Znamy pary półfinałowe!

Oficjalne ogłoszenie najnowszej klasyfikacji nastąpi 6 lipca. Wiadomo, że w porównaniu do ostatniego, w którym byliśmy na 10. miejscu, wyprzedzimy takie potęgi futbolowe, jak: Hiszpania, Belgia, Francja i Kolumbia. Oprócz tego Polacy znajdą się wyżej od Chilijczyków lub Portugalczyków. Te ostatnie dwa zespoły zagrają ze sobą w półfinale Pucharu Konfederacji 2017. Nie ma więc możliwości, by oba znalazły się przed naszymi piłkarzami. Ostateczny kształt rankingu FIFA poznamy po niedzielnym finale próby generalnej przed przyszłorocznym mundialem.

Ranking FIFA z czerwca 2017:

Miejsce Drużyna Punkty
1. Brazylia 1715
2. Argentyna 1626
3. Niemcy 1511
4. Chile 1422
5. Kolumbia 1366
6. Francja 1332
7. Belgia 1292
8. Portugalia 1267
9. Szwajcaria 1263
10. Hiszpania 1198
10. Polska 1198
Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: