SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Słowenia z Polską zagra bez gwiazd. Selekcjoner dał odpocząć liderom

Słowenia z Polską zagra bez gwiazd. Selekcjoner dał odpocząć liderom

13.11.2016, godz. 15:53
Jan Oblak, Atletico Madryt
foto: EAST NEWS

Selekcjoner reprezentacji Słowenii spotkanie towarzyskie z Polską traktuje bardzo ulgowo. Srecko Katanec chce przyjrzeć się zawodnikom, którzy na co dzień są rezerwowymi. W związku z tym ze zgrupowania zwolnił kilku podstawowych piłkarzy, w tym swoją największą gwiazdę - Jana Oblaka z Atletico Madryt.

Srecko Katanec poszedł śladem Adama Nawałki. Selekcjoner reprezentacji Polski już wcześniej postanowił, że Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski i Kamil Glik dostaną w poniedziałek wolne i otrzymali zgodę na przedwczesne opuszczenie zgrupowania biało-czerwonych. 53-latek odpowiedzialny za słoweńską kadrę postanowił podziękować za grę w tym roku dwóm zawodnikom. W poniedziałek we Wrocławiu nie zobaczymy więc bramkarza Jana Oblaka z Atletico Madryt i Bostjana Cesara z Chievo Werona.

Absencji wśród rywali będzie jednak znacznie więcej. W rywalizacji z Maltą kontuzji doznał Dejan Trajkovski i jego występ na Dolnym Śląsku jest wykluczony. Ze względów zdrowotnych w towarzyskim spotkaniu nie zobaczymy także między innymi Kevina Kampla z Bayeru Leverkusen, Bojana Jokicia z Villareal i Roberta Bezjaka z SV Darmstadt. Z Polską szansę mają dostać ci, którzy aspirują do pierwszego składu reprezentacji Słowenii.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: