SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Śmierć w rodzinie Zbigniewa Bońka. Nie żyje matka prezesa PZPN

Śmierć w rodzinie Zbigniewa Bońka. Nie żyje matka prezesa PZPN

02.08.2017, godz. 15:17
świeczka, znicz
foto: SE/EAST NEWS

To trudny dzień dla prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. W środę 2 sierpnia zmarła bowiem jego matka Jadwiga. Były piłkarz pożegnał ją wzruszającym wpisem na swoim profilu na Twitterze. Pani Jadwiga od zawsze wspierała syna w sportowej karierze. Dla sternika futbolu nad Wisłą śmierć ukochanej mamy to ogromny cios.

Przykry dzień dla Zbigniewa Bońka i całej jego rodziny. W środę 2 sierpnia zmarła bowiem jego matka, Jadwiga. Smutną informację przekazał sam prezes PZPN, który pożegnał ją wzruszającym wpisem na Twitterze. Na swój profil wstawił piosenkę Seweryna Krajewskiego pt. "Matka" z dopiskiem "Byłaś jedyną". Cała redakcja "Super Expressu" składa mu oraz całej rodzinie wyrazy współczucia z powodu śmierci tak bliskiej osoby.

Zbigniew Boniek czasami opowiadał o swoich rodzicach. Jego tata pracował w bydgoskim zakładzie energetyki cieplnej, a mama szyła rękawice dla spółdzielni wojskowej. - To normalni ludzie. Uczciwi, całe życie ciężko pracowali - mówił "Zibi" w tygodniku "Przegląd" piętnaście lat temu. Pani Jadwiga zawsze wspierała ukochanego syna w piłkarskiej karierze. - Mama była cierpliwa i każdego pierwszego miesiąca, po odebraniu pensji, kierowała się w stronę sklepu sportowego. Sprzedawca rozpoznawał ją bez trudu i pytał jaki numer trampek ma podać - wspominał w gazecie "Sportowiec" prezes PZPN.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: