SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Spory awans reprezentacji Polski w rankinfu FIFA. Najwyższe miejsce biało-czerwonych od 2008 roku

Spory awans reprezentacji Polski w rankinfu FIFA. Najwyższe miejsce biało-czerwonych od 2008 roku

07.04.2016, godz. 21:44
Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, Polska - Serbia, reprezentacja Polski
foto: CYFRA SPORT

Dzięki dwóm zwycięstwom w meczach towarzyskich z Serbią i Finlandią reprezentacja Polski znów awansowała w rankingu FIFA. Nasza drużyna narodowa w najnowszym zestawieniu plasuje się na 27. miejscu i jest to najlepsza lokata od ośmiu lat! Zmiana nastąpiła też na pozycji lidera, bo Argentyna wyprzedziła Belgię.

W marcowym rankingu Polska zajmowała 31. miejsce, a więc w najnowszym zestawieniu awansowała o 4. lokaty. Oznacza to najlepszy wynik "biało-czerwonych" od 2008 roku, kiedy to zajmowali także 27. pozycję.

Turbo Grosik w życiowej formie. To dzięki... trenerowi mentalnemu!

Niestety mimo tego awansu wciąż jesteśmy najniżej notowaną w rankingu drużyną spośród tych, z którymi zmierzymy się w grupie na Euro 2016. Niemcy są na 5. miejscu, Ukraina na 22., a Irlandia Północna tuż przed Polską na 26.

Sporo przetasowań było też w czołówce rankingu. Na jego czele Argentyna zmieniła Belgię, ale reprezentacja "Czerwonych Diabłów" utrzymała miejsce na podium. Jest druga, a na trzeci stopień "pudła" wskoczyło Chile. Ponadto awans aż o cztery pozycje zanotowała Kolumbią, która jest obecnie czwarta. Poza Belgią i Niemcami spadły notowania aż trzech drużyn z czołowej dziesiątki - chodzi o Hiszpanię, Brazylię i Portugalię.

Ranking FIFA (w nawiasie zmiany pozycji w stosunku do poprzedniego notowania):

1. Argentyna (+1)
2. Belgia (-1)
3. Chile (+2)
4. Kolumbia (+4)
5. Niemcy (-1)
6. Hiszpania (-3)
7. Brazylia (-1)
8. Portugalia (-1)
9. Urugwaj (+2)
10. Anglia (-1)
...
22. Ukraina (+5)
26. Irlandia Północna (+2)
27. Polska (+4)

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: