SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Srecko Katanec przed meczem Polska - Słowenia: Macie superdrużynę

Srecko Katanec przed meczem Polska - Słowenia: Macie superdrużynę

14.11.2016, godz. 06:54
Srecko Katanec, reprezentacja Słowenii
foto: CYFRA SPORT

Selekcjoner reprezentacji Słowenii przed meczem towarzyskim z Polską nie mógł przestać prawić komplementów pod adresem biało-czerwonych. Srecko Katanec stwierdził, że Adam Nawałka ma do dyspozycji "superdrużynę" i poniedziałkowy sprawdzian będzie dla jego zespołu bardzo wartościowy.

Srecko Katanec przyznał, że nie mógł wyjść z podziwu po tym jak obejrzał piątkowy mecz Polski z Rumunią w eliminacjach do mistrzostw świata 2018. Biało-czerwoni wygrali w Bukareszcie 3:0 i w świetnym stylu awansowali na pozycję lidera grupy E. - Widziałem ostatnie spotkanie Polaków i zagrali oni perfekcyjnie. To nie jest przymilanie się. To naprawdę superdrużyna. Są zgrani, groźni, grają kompaktową piłkę nożną - podkreślił selekcjoner najbliższego rywala kadry prowadzonej przez Adama Nawałkę.

Katanec odniósł się również do absencji Roberta Lewandowskiego w poniedziałkowej rywalizacji we Wrocławiu. Według niego nieobecność kapitana nie wpłynie znacząco na postawę gospodarzy. - Polska ma wielu dobrych piłkarzy, którzy potrafią zastąpić Roberta Lewandowskiego. Poza tym w tego typu spotkaniach, w meczach towarzyskich, ci czołowi gracze nie zawsze grają na sto procent, w przeciwieństwie do tych, którzy dostają właśnie szansę pokazania się. U nas też nie będzie wszystkich zawodników. Zarówno my, jak i trener Polaków będziemy próbowali różnych ustawień, innych zawodników, bo po to właśnie są mecze towarzyskie - ocenił.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: