SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Tomasz Łapiński bezwzględny dla Arkadiusza Milika: Wróci do formy dopiero jesienią!

Tomasz Łapiński bezwzględny dla Arkadiusza Milika: Wróci do formy dopiero jesienią!

16.10.2016, godz. 19:26
Arkadiusz Milik
foto: Super Express

Kiedy Arkadiusz Milik wróci na boisko? W styczniu, w lutym, dopiero w marcu? Fani kadry Adama Nawałki czekają na pozytywne wieści z Neapolu, ale niektórzy nie mają wątpliwości. Snajper kadry biało-czerwonych długo jeszcze nie będzie dawał zespołowi tyle, ile przed felernym urazem kolana. Największym pesymistą jest w tym względzie chyba Tomasz Łapiński, również były reprezentant Polski. - Liczę na niego dopiero jesienią - powiedział.

Łapiński przedstawił opinię na temat kontuzji Milika w ostatnim programie "Cafe Futbol". Wie co mówi. Jego kariera naznaczona była niezliczoną liczbą urazów, więc akurat on sam najlepiej zdaje sobie sprawę, jak wiele pracy czeka napastnika Napoli, nim ten wreszcie zacznie przypominać napastnika sprzed kontuzji. - To nie są dwa tygodnie pracy. Budowanie formy trwa dłużej - dodał były gracz Widzewa Łódź czy Legii Warszawa. A to znowu oznacza, że Milika nie zobaczymy nie tylko w listopadowym spotkaniu reprezentacji z Rumunią, ale również w kolejnych: z Czarnogórą oraz ponownie Rumunią, w terminie czerwcowym. Czyli w trzech spotkaniach, których wynik może się okazać decydujący w kontekście walki o mistrzostwa świata.

Tym bardziej, że urazy kolana na zdecydowanie dłuższy okres eliminowały czołowych piłkarzy świata, żeby przypomnieć tylko Brazylijczyka Ronaldo - dwa lata z życiorysu - Alessandro Del Piero - pół sezonu - czy Ruud van Nistelrooy. I jak pokazały dalsze ich losy, nie każdy wrócił do formy, którą błyszczał przed urazem.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: