SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja TVP przeciera szlaki? Mecz Polska - Holandia skomentuje... ekspert od gier wideo!

TVP przeciera szlaki? Mecz Polska - Holandia skomentuje... ekspert od gier wideo!

24.05.2016, godz. 12:07
Reprezentacja Polski na 27. miejscu w rankingu FIFA
foto: EAST NEWS

1 czerwca w Gdańsku odbędzie się spotkanie Polska - Holandia, które ma być pierwszym przetarciem biało-czerwonych przed Euro 2016. Mecz pokaże TVP, a w serwisie internetowym stacji sprawozdawcami będą Maciej Iwański i Piotr "Izak" Skowyrski, który dotychczas znany był z komentowania... gier wideo, a konkretnie Counter Strike'a!

TVP jest prawdziwym innowatorem, bo to pierwszy tego typu projekt w historii polskiej telewizji. O całym przedsięwzięciu poinformował Maciej Iwański, który skomentuje to spotkanie wraz z Piotrem Skowyrskim. Popularny "Izak" to ekspert od tzw. esportu, czyli gier wideo. Specjalizuje się w Counter Strike'u, a teraz będzie miał okazję spróbować swoich sił w sprawozdawstwie z prawdziwego wydarzenia sportowego.

- Wy możecie być niepewni, ja czuję się pewnie. Na piłce nożnej się wychowałem, tak się uczyłem komentować Counter-Strike'a, więc to spełnienie moich marzeń - skomentował "Izak". Z kolei Maciej Iwański przyznał, że jest to tylko eksperyment, a widzowie preferujący klasyczny komentarz będą mogli go wybrać podczas transmisji na portalu TVP Sport. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak projekt wyjdzie w praktyce. Kto wie, może TVP w ten sposób wyznaczy nowe trendy w dziennikarstwie sportowym?

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: