SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Wybory w PZPN. O której godzinie poznamy nazwisko prezesa?

Wybory w PZPN. O której godzinie poznamy nazwisko prezesa?

28.10.2016, godz. 09:39
PZPN
PZPN foto: EAST NEWS

W piątek 28 października dowiemy się, kto przez kolejne cztery lata będzie sprawował funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Czy Józef Wojciechowski zdoła przekonać do siebie wyborców i zrzuci ze stołka Zbigniewa Bońka? O której godzinie można się spodziewać zakończenia głosowania?

Wyboru w Warszawie dokona 118 delegatów PZPN. Walne zgromadzenie rozpocznie się nie przed godz. 11:00, ale nazwisko prezesa PZPN możemy poznać znacznie później. Po pierwsze, w czwartkowy wieczór wszyscy zgromadzeni intensywnie się "naradzali" przy alkoholowych trunkach, dlatego poranek może się okazać dla większości dość ciężki. Po drugie, zanim przejdzie się do głosowania, zgromadzeni muszą ustalić kilka ważnych spraw. Najgłośniejszą z nich ma być metoda głosowania wybrana przez Bońka, która nie odpowiada Wojciechowskiemu. Sztab biznesmena uważa, że głosowanie za pomocą maszynek nie spełnia wymogów tajności. Taki sposób wyłonienia szefa PZPN może - ich zdaniem - powodować obawy niektórych delegatów o to, że inni dowiedzą się, na kogo oddali głos. Czyżby wstydzili się głosować na Wojciechowskiego?

PZPN jest zdania, że maszynki niczego nie zmieniają i głosowanie wciąż będzie tajne. O metodzie zdecydują jednak delegaci. - Regulamin zjazdu przewiduje maszynki. Jeżeli ktoś zgłosi wniosek o zmianę regulaminu w tej sprawie, nastąpi głosowanie nad sposobem głosowania" - zapowiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Jeśli takie problemy będą się przeciągać w nieskończoność, nowego prezesa PZPN poznamy dopiero wieczorem.

Bieżące wydarzenia będzie można śledzić w naszej RELACJI LIVE.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: