SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Zagraniczne powołania Nawałki na mecz z Rumunią. Jest niespodzianka!

Zagraniczne powołania Nawałki na mecz z Rumunią. Jest niespodzianka!

20.05.2017, godz. 08:03
Adam Nawałka
Adam Nawałka foto: CYFRASPORT

Adam Nawałka wysłał zagraniczne powołania na mecz Polska - Rumunia. Selekcjoner biało-czerwonych skorzysta z 19 polskich reprezentantów, którzy na co dzień występują poza granicami naszego kraju. Jedno nazwisko może zaskakiwać. Chodzi o Marcina Kamińskiego, byłego piłkarza Lecha Poznań, a obecnie zawodnika VFB Stuttgart.

Selekcjoner reprezentacji Polski wysłał zagraniczne powołania do zaufanych zawodników, dla których zgrupowania kadry są chlebem powszednim. Adam Nawałka zdecydował się na stały tercet polskich bramkarzy, nie zapomniał o Grzegorzu Krychowiaku, który nie gra w klubie i zaufał czterem snajperom: Lewandowskiemu, Milikowi, Teodorczykowi oraz Wilczkowi. Polski selekcjoner nie może skorzystać z pauzującego za kartki Kamila Glika. Wydaje się, że w jego miejsce do kadry wskoczył Marcin Kamiński. Obrońca VFB Stuttgart zbiera świetne recenzje z występów w 2. Bundeslidze i razem ze swoją drużyną zapewnił sobie awans do niemieckiej ekstraklasy. To chyba jedyne nazwisko, które może dziwić w zestawieniu opublikowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Kadrę uzupełnią zawodnicy z ekstraklasy, ale na ich naziwska musimy jeszcze poczekać. Mecz z Rumunią odbędzie się 10 czerwca w Warszawie na PGE Narodowym. Ten mecz może znacznie przybliżyć nas do awansu na mundial w Rosji. Obecnie Polska zajmuje pierwsze miejsce w grupie E. Ma sześć punktów przewagi nad Czarnogórą i Danią, siedem nad swoim kolejnym rywalem - Rumunią.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: