SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna reprezentacja Boniek: Skoro Higuain kosztował 90 mln euro, to Lewandowskiego wyceniam na 120!

Boniek: Skoro Higuain kosztował 90 mln euro, to Lewandowskiego wyceniam na 120!

28.07.2016, godz. 10:46
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto: Super Express

Zbigniew Boniek skomentował głośny i piekielnie drogi transfer Gonzalo Higuaina do Juventusu Turyn. W jaki sposób? Porównał Argentyńczyka do naszego najlepszego piłkarza - Roberta Lewandowskiego. Uważa, że skoro Higuain kosztował 90 mln euro, to "Lewy" jest wart znacznie więcej. Dokładnie aż 120 mln!

Zbigniew Boniek wypowiadał się na łamach "Il Messaggero". Podkreślił, że po transferze Higuaina Juventus stał się znacznie silniejszy od swoich pozostałych rywali w Serie A. Jego zdaniem "Stara Dama" rozpocznie ten sezon jako faworyt, a skończy jako mistrz. Prezes PZPN większość swojej wypowiedzi poświęcił jednak kwocie odstępnego, jaką zapłacono za snajpera. Czy Higuain jest wart takich pieniędzy? - Uważam, że są to kwoty, które odpowiadają klasie Messiego czy Ronaldo. Czy tyle samo wart jest Lewandowski? Skoro Higuain kosztował 90 mln, to jego wartość wynosi 120 mln euro! Higuain to świetny napastnik, ale Robert jest od niego lepszy - tłumaczył "Zibi".

Przy tematyce grubej kasy Boniek nie mógł nie odnieść się do transferu Paula Pogby do Manchesteru United, który wydaje się być już tylko formalnością. Juve nie wydałoby 90 mln euro na Higuaina, gdyby nie było pewne odejścia Francuza za ponad 100 mln! Co o nim sądzi Boniek? - To zawodnik do zastąpienia, zresztą już pozyskany został Pjanić. Swoją drogą uważam, że Pogba nie jest wart pieniędzy, które ma kosztować - ocenił.

Zgadzacie się z prezesem? Higuain i Pogba nie są warci swojej ceny?

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: