SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Zbigniew Boniek o grze Polaków na Euro U-21: Zawsze byliśmy słabszą drużyną

Zbigniew Boniek o grze Polaków na Euro U-21: Zawsze byliśmy słabszą drużyną

23.06.2017, godz. 08:45
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto: EAST NEWS

Zbigniew Boniek miał spory problem, aby po spotkaniu z Anglią doszukać się choćby najmniejszych pozytywów w grze Polaków. Szczerze przyznał, że we wszystkich trzech meczach grupowych biało-czerwoni byli gorsi od rywali. W opinii prezesa PZPN odstawaliśmy praktycznie pod każdym względem. Boniek mówił także o trenerze kadry U-21. Czy to koniec Marcina Dorny jako szkoleniowca młodych Polaków?

Tuż po zakończeniu spotkania Polska - Anglia (0:3) na Euro U-21 Zbigniew Boniek opowiedział na gorąco swoje przemyślenia odnośnie tego meczu. Przed kamerami nie bawił się w dyplomację. Mówił, że biało-czerwoni byli słabsi pod każdym względem. - Było widać duże różnice w wyszkoleniu. Piłka to nie tylko charakter i ambicja, to także przyjęcie piłki na raz, a nie na cztery, umiejętny odbiór, ustawienie się... Pod tym względem Anglicy byli lepsi. Obnażyli technikę naszej młodzieży. Graliśmy po prostu słabo, a te mistrzostwa Europy nam nie wyszły. W trzech meczach byliśmy zawsze słabszą ekipą - mówił Boniek przed kamerami stacji Polsat.

Wszyscy chcą wiedzieć, jaka przyszłość czeka selekcjonera Marcina Dornę. Nie potrafił odpowiednio ustawić drużyny, zmotywować jej, czy też zapanować nad swoimi piłkarzami. Podobnie jak sam trener, Boniek nie chciał podejmować żadnych decyzji na gorąco.

- Wiem, że Polacy po każdej porażce chcą widzieć trenera na szubienicy. Czasami można selekcjonera rozliczać z wielu rzeczy.  Na gorąco jednak nic nie zrobimy. Dalej mamy Euro U-21. We wrześniu już gramy eliminacje do mistrzostw w 2019 - mówił prezes PZPN, cytowany przez portal polsatsport.pl

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: