SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Zbigniew Boniek przesadził? Seksistowski żart na Twitterze

Zbigniew Boniek przesadził? Seksistowski żart na Twitterze

21.03.2017, godz. 12:26
Zbigniew Boniek, twitter
foto: Andrzej Lange/Super Express

Zbigniew Boniek jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych, ale jego wpisy dość często wywołują fale dyskusji na różne tematy. Podobnie było tym razem, gdy na Twitterze prezesa PZPN pojawił się dość niesmaczny żart. Niektórzy internauci zarzucili mu nawet... seksizm! Czy tym razem przesadził?

Zbigniew Boniek chętnie korzysta z mediów społecznościowych - szczególnie Twittera - i często dzieli się z internautami swoimi przemyśleniami na różne tematy lub wchodzi z nimi w dyskusje. Niestety co jakiś czas jego wpisy wywołują nawet fale krytyki, bo krótko mówiąc są po prostu nie na miejscu.

Podobnie było w poniedziałkowy wieczór, gdy duża część internautów była wręcz oburzona i zażenowana postem prezesa PZPN. Popularny "Zibi" włączył się do konwersacji pomiędzy Januszem Piechocińskim - posłem PSL - a Karoliną Hytrek-Prosiecką, która obecnie pełni funkcję dyrektora ds. komunikacji i PR w spółce Ekstraklasa SA. Niestety jednak nie popisał się taktem, a wielu zarzuciło mu wręcz seksizm!

Dyskusja toczyła się o pozornie błahą rzecz - kubki z logiem PSL. Gdy jednak Hytrek-Prosiecka zaproponowała obu panom wspólną kawę, Boniek odpowiedział: "Bez przesady, gdy rozmawiamy o piłce, to nam baba niepotrzebna". Miał to być zapewne żart, ale prezesowi PZPN po raz kolejny zabrakło taktu i wyszło wręcz niesmacznie. A mając na uwadze, że to właśnie on dołączył do dyskusji, a nie na odwrót, jego odpowiedź była tym bardziej niestosowna.

Nie trzeba było długo czekać, by wpis skrytykowało wielu internautów. "Nawet w żartach warto być "zręcznym". Dobrze być zabawnym, nie warto być śmiesznym.", "Chyba prezes ostatnio był na kawie z Januszem Korwinem-Mikke", "Szacunku do kobiet pana nie nauczyli. A taki inteligentny ponoć pan jest", "Też to kiedyś od Pana słyszałam. Nudzi Pan Prezes strasznie. Ani to śmieszne ani do płaczu", "Boniek lubi co jakiś czas wylać z siebie prostactwo." - to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się w reakcji na post Bońka.

A jak jest waszym zdaniem? Jego wpis był zabawny i żartobliwy, czy niesmaczny i niestosowny?

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: