SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna reprezentacja Zbigniew Boniek: W mojej kolejnej kadencji będzie mało afer, a dużo roboty

Zbigniew Boniek: W mojej kolejnej kadencji będzie mało afer, a dużo roboty

28.10.2016, godz. 19:39
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto: Andrzej Lange/Super Express

Zbigniew Boniek nie ukrywał swojego zadowolenia po zjeździe delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej. W piątek uprawnieni do głosowania zaufali mu kolejny raz i wybrali go na drugą kadencję na prezesa federacji. "Zibi" już pali się do pracy, ponieważ chce odwdziędzyć się za zwycięstwo.

Zbigniew Boniek tuż po zwycięstwie zapowiedział co będzie przyświecało mu podczas drugiej kadencji jako prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Będzie mało afer, a dużo pracy. Chcemy iść tym samym torem co przez poprzednie cztery lata. Zamierzamy wspierać piłkę młodzieżową, amatorską. Chcemy także, żeby do sukcesów naszej reprezentacji nawiązała także drużyna narodowa pań - wyjaśnił nowy-stary szef polskiego futbolu.

W piątek w Warszawie Boniek wygrał z Józefem Wojciechowskim z miażdżącą przewagą. "Zibi" zebrał dziewięćdziesiąt dziewięć głosów, podczas gdy jego konkurent zaledwie szesnaście. - Szkoda mi w tym wszystkim pana Wojciechowskiego. To poważny biznesmen i człowiek. Mógłby zrobić dużo dla polskiej piłki, ale ja w wojenki nie będę się bawił. Sam nie spodziewałem się tak wysokiego zwycięstwa - podkreślił sternik PZPN.

Zbigniew Boniek ponownie wybrany na prezesa PZPN! Miażdżące zwycięstwo

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: