SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Zbigniew Boniek zaoferował bilety na mecz kadry za... adopcję kota!

Zbigniew Boniek zaoferował bilety na mecz kadry za... adopcję kota!

10.03.2017, godz. 12:19
Zbigniew Boniek
foto: EAST NEWS

Piękny gest prezesa PZPN Zbigniewa Bońka! Zaoferował on dwa bilety na mecz reprezentacji Polski z Rumunią za adopcję kota ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bełchatowie. Rudy zwierzak nazywany przez opiekunów... Bońkiem znalazł już nowych właścicieli i przeprowadzi się do Warszawy.

O kocie Bońku z bełchatowskiego schroniska zrobiło się głośno, gdy jedna z pracownic ośrodka zauroczyła się zwierzakiem. Natychmiast nagłośniła akcję jego adopcji, a informacja o niej trafiła do prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Ten nie zastanawiał się długo i postanowił jeszcze ją wypromować. A dodatkowo zachęcić do przygarnięcia kota. Zaoferował za to... dwa bilety na mecz Polska - Rumunia w eliminacjach do mistrzostw świata 2018 w Rosji!

Chętnych pojawiło się naprawdę sporo, bo adopcją Bońka w pewnym momencie zainteresowanych było nawet około stu osób. Pojawiła się obawa, że jedyną motywacją do tego jest zdobycie wejściówek na spotkanie reprezentacji, ale pracownicy schroniska skutecznie rozwiązali ten problem. Chętni do przygarnięcia zwierzaka musieli bowiem wypełnić skomplikowaną i czasochłonną ankietę, która miała na celu wskazanie jak najlepszego opiekuna dla kota. Sprawdzano m.in. warunki, w jakich miałby on mieszkać, oraz dotychczasowe doświadczenie w opiece nad zwierzętami. Ostatecznie Boniek trafił do pewnej pary z Warszawy, która wcześniej wzięła już jednego kota z tego samego schroniska.

- To rodzina, która po adopcji pierwszego kota, cały czas utrzymywała z nami kontakt. Myślę, że teraz też tak będzie. Na pewno Bońka odwiedzimy i sprawdzimy jak się czuje. Wierzę, że dokonaliśmy dobrego wyboru i myślę, że Boniek będzie z tego zadowolony. A pan prezes w tylu mediach zapowiedział te bilety na mecz, że na pewno słowa dotrzyma. Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości - powiedział w rozmowie z Polska The Times Mariusz Półbrat, kierownik schroniska dla zwierząt w Bełchatowie.

- Bardzo się cieszymy, jest cudownym mruczakiem i jest kochany. Kiedy zaczęliśmy się starać o jego adopcję, to nie wiedzieliśmy, że Boniek jest kotem tak medialnym. Dopiero później zobaczyliśmy jaki rozgłos temu towarzyszy - przyznała pani Kasia, nowa właścicielka kota.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: