SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Zbigniew Boniek zmiażdżył Józefa Wojciechowskiego. Kompromitacja byłego właściciela Polonii [ZDJĘCIA]

Zbigniew Boniek zmiażdżył Józefa Wojciechowskiego. Kompromitacja byłego właściciela Polonii [ZDJĘCIA]

28.10.2016, godz. 21:40
Wybory PZPN 2016, Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto:

Wszystko jest już jasne! W piątek 28 października w Warszawie odbył się zjazd delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Najważniejszym punktem obrad był wybór prezesa, który przez kolejne cztery lata będzie rządził futbolem nad Wisłą. W głosowaniu zdecydowanie wygrał Zbigniew Boniek, a Józef Wojciechowski po prostu się zbłaźnił, wychodząc z sali obrad.

Podczas zjazdu delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej było bardzo gorąco. Pierwszym punktem zapalnym okazał się sposób wyboru prezesa federacji. Józef Wojciechowski sądził, że metoda elektroniczna sprawia, że uprawnieni do głosu boją się zagłosować wbrew obecnej władzy i zażądał tajnego głosowania przez kartki wrzucane do urny. Doszło do... głosowania nad sposobem głosowania. Delegaci zdecydowali, że "maszynki" są dobrą opcją i stanęło na opcji Zbigniewa Bońka.

To rozwścieczyło Wojciechowskiego. Biznesmen podniósł się z miejsca i opuścił salę obrad. Do zgromadzonych dziennikarzy powiedział, że to bojaźń delegatów zdecydowała o wyniku wyborów i zaczął straszyć PZPN prawnikami. Sam nie wrócił już na miejsce głosowania i powiedział, że nie chce brać udziału w wyborach. Przez to zrobił się niemały bałagan, ponieważ nie wiadomo było czy nieobecność kandydata nie sparaliżuje zjazdu.

Ostatecznie doszło do głosowania mimo absencji Józefa Wojciechowskiego. Jego wynik był zgodny z przewidywaniami. W pierwszej turze zwyciężył Boniek. Nowy-stary prezes piłkarskiej centrali wygrał z przygniatającą przewagą. "Zibi" zdobył aż dziewięćdziesiąt dziewięć głosów, podczas gdy jego konkurent zaledwie szesnaście. Kadencja Bońka potrwa do 2020 roku. Zgodnie ze statutem Polskiego Związku Piłki Nożnej to ostatnie lata rządów prezesa, ponieważ przepisy określają, że funkcję tę można pełnić tylko dwie kadencje.

Skład zarządu PZPN:"

Prezes: Zbigniew Boniek

I wiceprezes: Eugeniusz Nowak

wiceprezes ds. szkolenia: Marek Koźmiński

wiceprezes ds. zagranicznych: Andrzej Padewski

wiceprezes ds. futbolu profesjonalnego: Cezary Kulesza

wiceprezes ds. futbolu amatorskiego: Jan Bednarek

Zarząd: Martyna Pajączek, Jakub Tabisz, Radosław Michalski, Wojciech Cygan, Zdzisław Łazarczyk, Adam Kaźmierczak, Henryk Kula, Mirosław Malinowski, Zbigniew Bartnik, Paweł Wojtala, Ryszard Niemiec, Artur Kapelko.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund

A więc Zbigniew Boniek będzie rządził polską piłką kolejne cztery lata. My dziękujemy już za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje portalu sport.se.pl!

- Bardzo dziękuję za zaufanie. Żałuję tej sytuacji, która dzisiaj miała miejsce. Ale tak już czasami jest w piłce, że wmawia się komuś, że potrafi grać, a on nie ma pojęcia o futbolu - stwierdził nowy-stary prezes

ZBIGNIEW BONIEK - 99 głosów
JÓZEF WOJCIECHOWSKI -  16 głosów

WŁAŚNIE ODBYWA SIĘ GŁOSOWANIE NA PREZESA

Głos zabrał Zbigniew Boniek. - Muszę walczyć z kimś kogo nie ma - ironicznie wypowiedział się o Józefie Wojciechowskim

Wciąż nie wiadomo, czy Wojciechowski musi wrócić na salę, aby być uważanym za kandydata w wyborach.

Rozpoczęło się oficjalne zgłaszania kandydatów. Już niedługo dowiemy się, czy Boniek będzie miał "rywala".

Zdzisław Kręcina, który wraz z Józefem Wojciechowskim opuścił obrady, wrócił na salę. Czy to oznacza, że biznesmen także się pojawi? Czekamy...

A więc nadzieja jeszcze jest! I tak przegra w głosowaniu, ale może przynajmniej weźmie w nim udział.

Już niedługo dowiemy się, czy Wojciechowski będzie oficjalnym kandydatem. To będzie punkt 19. obrad (Wystąpienie Przewodniczącego Komisji Wyborczej - zgłaszanie kandydatów na Prezesa).

Teraz po kolei odhaczane są kolejne punkty harmonogramu zgromadzenia. Aktualnie jesteśmy na numerku 15 - Zbigniew Boniek prezentuje sprawozdanie zarządu PZPN za lata 2012 - 2016.

Teraz pozostaje czekać. Czy Wojciechowski wróci na salę? Czy weźmie udział w głosowaniu? Czy będzie kandydatem? Na razie nikt nie zna odpowiedzi na te pytania.

Przynajmniej jest ciekawie! Boniek walczący sam ze sobą nie dałby takich emocji.

Co mówił Wojciechowski po wyjściu z sali? Zapytany o swoją kandydaturę powiedział. - Czy zrezygnuję? Nie wiem. Tym zajmą się moi prawnicy. Być może sprawa trafi do sądu - szokuje biznesmen! Chyba nie umie przegrywać z godnością...

Póki jeszcze oficjalnie się nie wycofał z wyścigu o fotel prezesa PZPN, warto dowiedzieć się, na czym zarobił pieniądze i jak wyszło jego poprzednie wejście w świat piłki. Kim jest Wojciechowski? - KLIKNIJ TUTAJ.

Ten cały udział w wyborach Wojciechowskiego wygląda na jedną wielką szopkę. Chyba nawet on sam nie myślał na poważnie, że pokona Bońka? A dobitnie sobie to musiał uzmysłowić, gdy jego wniosek głosowania poparło zaledwie 18 delegatów. Nic go nie uchroni przed porażką.

Czy Wojciechowski już się poddał? Powiedział, że w głosowaniu maszynkami on brać udziału nie będzie i wyszedł z sali. Komedia!

Trzeba przyznać, że Pan Kręcina to niezwykle pomysłowy człowiek. Jego wniosek natychmiast odrzucił przewodniczący obrad. Ładnie to tak psuć zabawę?

Aż 93 delegatów głosowało za metodą "maszynkową". Pozostała 18-stka została znokautowana! Czy tak też będzie w najważniejszym głosowaniu dnia?

A jednak! Obóz Wojciechowskiego nie będzie zadowolony...

Rozpoczyna się rzecz najważniejsza - głosowanie o tym, jaką metodą delegaci będą głosować w głosowaniu na prezesa PZPN! Mamy pewną propozycję...

Przewodniczącym obrad został Eugeniusz Nowak. Nic dziwnego - był jedynym kandydatem.

Tak wygląda porządek obrad. Lista jest długa, ale najważniejszy będzie punkt 23. (Ogłoszenie wyników wyborów prezesa PZPN). Teraz jesteśmy na punkcie trzecim. To będzie dłuuugi dzień.

Najpierw odbędzie się czytanie listów delegatów. Później zostanie wybrany przewodniczący obrad, jego zastępcy, sekretarze... Na pewno trochę to potrwa.

Równo o godz. 10:40 Zbigniew Boniek otworzył obrady Walnego Zgromadzenia.

Jedno jest pewne - Boniek musi się czuć pewnie gdy wie, że wspiera go największy gwiazdor polskiej sceny muzycznej! Słyszeliście HIT Zenka Martyniuka na cześć prezesa PZPN?

Dużo mówi się o metodzie głosowania przed wyborami. Boniek chce maszynki, a Wojciechowski twierdzi, że automat nie jest odpowiedni do przeprowadzenia tajnego głosowania i wolałby wrzucać kartki do urny. Zobaczymy, jaką metodę wybiorą delegaci. Wstępnie mają głosować za pomocą takiego urządzenia:

Kto będzie dziś wybierał prezesa PZPN? Ilu delegatów będzie obradować? Odpowiedzi na te pytania poznacie TUTAJ.

Walne zgromadzenie ma się rozpocząć o godz. 11:00, ale delegaci mogą się lekko spóźnić. Wczoraj "burzliwie debatowali" na kogo głosować, więc mogą być nie w formie :). Szkoda, że portal Łączy Nas Piłka nie pokaże kulisów!

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z dnia wyborczego w PZPN!
False 3005 True 1 2016-10-28 10:00:00 True 30
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: