SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Złota Piłka: Klęska Roberta Lewandowskiego. Szesnaste miejsce w plebiscycie

Złota Piłka: Klęska Roberta Lewandowskiego. Szesnaste miejsce w plebiscycie

12.12.2016, godz. 22:00
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

Robert Lewandowski nie zawojuje plebiscytu "France Football" za rok 2016. Kapitan reprezentacji Polski na pewno nie zdobędzie Złotej Piłki. Co więcej, "Lewy" w tym roku osiągnął w głosowaniu bardzo słaby wynik, nawet nie zbliżając się do pierwszej dziesiątki oraz swojego zeszłorocznego.

Robert Lewandowski w walce o Złotą Piłkę za rok 2016 zajął dopiero szesnaste miejsce. To o tyle zaskakujące, że ostatnie dwanaście miesięcy nie było aż tak słabe w wykonaniu kapitana reprezentacji Polski. "Lewy" doprowadził kadrę do ćwierćfinału Euro 2016. Oprócz tego przez cały rok zdobył aż czterdzieści sześć bramek. Jeszcze bardziej zaskakujący jest regres Lewandowskiego w plebiscycie "France Football" w porównaniu z poprzednią edycją.

Przed rokiem snajper Bayernu Monachium i biało-czerwonych zajął czwarte miejsce i zgromadził na swoim koncie aż osiemdziesiąt trzy głosy. W tej edycji plebiscytu najlepszy polski piłkarz zebrał tylko cztery punkty. Według francuskiej telewizji L'Equipe 21 na tak słaby wynik wpłynęła postawa Roberta Lewandowskiego podczas mistrzostw Europy, co jest trochę niezrozumiałe. Może i napastnik nie strzelał na francuskim turnieju goli, ale sumiennie pracował na sukces drużyny prowadzonej przez Adama Nawałkę.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: