SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Euro U-21: Skład reprezentacji Polski. To oni powalczą o młodzieżowe ME

Euro U-21: Skład reprezentacji Polski. To oni powalczą o młodzieżowe ME

12.06.2017, godz. 18:11
Karol Linetty
Karol Linetty foto: CYFRA SPORT

Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski Marcin Dorna przedstawił 23-osobową kadrę na turniej Euro U21, który zostanie rozegrany w naszym kraju. Niestety, kibice nie zobaczą w akcji Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika, ale w ekipie biało-czerwonych nie zabraknie gwiazd, które grały już w dorosłej reprezentacji. Najważniejszym piłkarzem będzie lider środka pola - Karol Linetty.

Marcin Dorna już wcześniej przedstawił wstępną kadrę reprezentacji Polski na MME 2017, ale tamta lista zawierała dwa kluczowe nazwiska. Wszyscy liczyli na to, że w turnieju zagrają Milik i Zieliński, ale wyjazd naszych młodych gwiazd zablokowało Napoli. Klub kategorycznie nie zgodził się na udział swoich zawodników w Euro U21, a PZPN musiał się z tym zgodzić. Milik otwarcie mówił, że bardzo liczył na grę, lecz musi szanować decyzję Napoli. Nie może ryzykować kolejnej, długiej przerwy w grze.

Na kogo więc polscy kibice będą mogli liczyć na mistrzostwach Europy? Przede wszystkim na duet Karol Linetty - Bartosz Kapustka. Obaj grali już w dorosłej kadrze i będą służyć doświadczeniem kolegom z zespołu. Gorąco liczymy także na dobre mecze Tomasza Kędziory, kapitana drużyny U21 i podstawowego gracza Lecha Poznań. Gole ma zapewnić czwórka napastników: Dawid Kownacki, Jarosław Niezgoda, Krzysztof Piątek i Mariusz Stępiński. Mają odpowiednią jakość, aby godnie zastąpić nieobecnego Milika.

Reprezentacja Polski rozpocznie udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy już 16 czerwca, od spotkania grupowego ze Słowacją w Lublinie. Następnie przyjdzie im się mierzyć ze Szwecją (19 czerwca w Lublinie), a także z Anglią (22 czerwca w Kielcach). Biało-czerwoni mają trudnych rywali, ale wierzą w awans do fazy pucharowej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: