SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna Zbigniew Boniek ostro po zamachach w Nicei: Robienie z Europy Eurabi mnie w.....a

Zbigniew Boniek ostro po zamachach w Nicei: Robienie z Europy Eurabi mnie w.....a

16.07.2016, godz. 10:17
zamach w Nicei
zamach w Nicei foto:

Świat sportu jest wstrząśnięty po tragicznym zamachu w Nicei. Jeszcze kilka tygodni temu we Francji odbywało się Euro 2016 i wydawało się, że wszystko jest w porządku. Niestety terroryści ponownie dali o sobie znać. Na portalach społecznościowych pojawiły się wzruszające wpisy zawodników oraz działaczy, którzy wyrażają ubolewanie. Najmocniejszy jest jednak wpis szefa PZPN, Zbigniewa Bońka, który napisał: modlitwa modlitwą to jasne, ale robienie z Europy Eurabi mnie w.....a,minutą ciszy i marszami protestu nie obronimy się. Zgadzacie się?

Zamach terrorystyczny na promenadzie w Nicei wstrząsnął całym sportowym światem. Śmierć poniosły 84 osoby, a ponad 100 zostało rannych. W trakcie obchodów Dnia Bastylii ciężarówka wjechała w tłum ludzi. Bardzo mocno te wydarzenia przeżyła francuska tenisistka Alize Cornet, która urodziła się właśnie w tym mieście. - Moje miasto, moje dzieciństwo, moja rodzina moi przyjaciele, moja duma... zaatakowana, sterroryzowana. Myślę o was - napisała rano na Twitterze.

Zareagował również klub występujący w Ligue1. - To co się stało, pozostawiło nas w szoku, wywołało przerażenie i złość. Klub OGC Nice jest głęboko dotknięty tragedią, opłakuje ofiary tego nikczemnego czynu i przekazuje wsparcie ich rodzinom. Ponieważ piłka nożna schodzi w takim momentach na dalszy plan, nasza strona internetowa okryta jest dziś żałobą i czasowo zawiesza działalność - czytamy na oficjalnym portalu społecznościowym OGC Nice.- Wszystkie moje serdeczne myśli wysyłam do ofiar, ich rodzin i świadków wczorajszej tragedii w Nicei - pisze Olivier Giroud.

- Kolejny przerażający atak. Jestem całym sercem z wszystkim ludźmi, dotkniętymi tym obrzydliwym atakiem na życie niewinnych - to z kolei wpis Jensona Buttona. Swoje wsparcie wyrazili również Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak oraz prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: