SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Rozwiąż QUIZ. Sprawdź, jak dobrze znasz przepisy piłki nożnej!

Rozwiąż QUIZ. Sprawdź, jak dobrze znasz przepisy piłki nożnej!

11.05.2017, godz. 08:43
FC Barcelona - PSG
foto: EAST NEWS

Niektóre decyzje sędziów są mocno kontrowersyjne i wypaczają wyniki spotkań. A co za tym idzie wywołują lawinę komentarzy wśród kibiców i samych piłkarzy. Co ciekawe okazuje się, że ci ostatni często sami są na bakier z przepisami, czego znakomity przykład dał ostatnio Miroslav Radović. Dlatego też "Super Express" we współpracy z Michałem Listkiewiczem postanowił przygotować dla was specjalny QUIZ. Rozwiążcie i przekonajcie się, jak dobrze znacie wszelkie futbolowe regulacje!

Niedziela, 7 maja, stadion im. Floriana Krygiera w Szczecinie, mecz Pogoń - Legia. Do rzutu karnego dla zespołu gości podchodzi Miroslav Radović. Robi nabieg, ale tuż przed strzałem zatrzymuje się chcąc zmylić bramkarza i dopiero uderza. Piłka wpada do siatki, ale sędzia Szymon Marciniak nie uznaje gola, a co najciekawsze nie nakazuje też powtórzenia "jedenastki", tylko karze Serba żółtą kartką i dyktuje rzut wolny dla "Portowców". Wszystko zgodnie z przepisami, ale piłkarzom Legii nie przeszkadza to w protestach.

Ta sytuacja po raz kolejny wywołała temat znajomości przepisów piłkarskich wśród samych zawodników. Jak widać nie jest ona najwyższa, nie mówiąc już o kibicach, którzy niektóre boiskowe sytuacje często oceniają "na czuja" i niesłusznie krytykują sędziów.

Właśnie dlatego "Super Express" we współpracy z Michałem Listkiewiczem postanowił stworzyć dla was specjalny quiz, w którym będziecie mogli sprawdzić swoją znajomość przepisów i regulacji futbolowych. Uważacie, że praca arbitra to bułka z masłem? Przebrnijcie przez poniższe pytania, a przekonacie się, że grubo się mylicie!

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: