SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Ruch Chorzów potwierdził transfer Mariusza Stępińskiego do FC Nantes!

Ruch Chorzów potwierdził transfer Mariusza Stępińskiego do FC Nantes!

18.08.2016, godz. 17:36
Mariusz Stępiński, Ruch Chorzów
foto: EAST NEWS

Mariusz Stępiński przejdzie do FC Nantes - to już pewne. Jego obecny klub Ruch Chorzów potwierdził, że napastnik wyjechał do Francji, gdzie przejdzie testy medyczne w nowej drużynie. Stępiński będzie więc kolejnym biało-czerwonym, który postanowił grać w Ligue 1.

Mariusz Stępiński szykuje się na transfer do FC Nantes. Na oficjalniej stronie Ruchu Chorzów pojawił się komunikat o jego wyjeździe do Francji. Napastnik ma kosztować 2 mln euro plus bonusy. Będzie już piątym Polakiem, który zagra w Ligue 1. Tego lata do ligi francuskiej przenieśli się: Grzegorz Krychowiak (PSG), Maciej Rybus (Lyon) i Kamil Glik (Monaco). Od poprzedniego sezonu w Stade Rennais występuje Kamil Grosicki, ale on może jeszcze zmienić klub w tym oknie transferowym.

W poprzednim sezonie Ekstraklasy Stępiński był najskuteczniejszym Polakiem w lidze. Zdobył wówczas 15 bramek. Wysoka forma została doceniona przez selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę, który powołał „Stępla” na Euro 2016. We Francji nie zagrał jednak ani minuty. Łącznie Stępiński rozegrał dotychczas w barwach Ruchu 42 spotkania, w których zdobył 18 goli. Teraz będzie reprezentował FC Nantes, które jest na siódmym miejscu w Ligue 1, z trzema punktami na koncie po jednym spotkaniu.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: