SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Sędzia liniowy zwymiotował w trakcie meczu i dostał... czerwoną kartkę [WIDEO]

Sędzia liniowy zwymiotował w trakcie meczu i dostał... czerwoną kartkę [WIDEO]

08.05.2017, godz. 14:32
Sędzia zwymiotował w trakcie meczu Klimarnock - Dundee
foto: Twitter

Do kuriozalnej sytuacji doszło podczas meczu szkockiej Premiership pomiędzy Klimarnock a Dundee United. W pewnym momencie spotkania jeden z sędziów liniowych źle się poczuł, odwrócił się w stronę trybun i zwymiotował na murawę! Jeszcze dziwniejsza była reakcja arbitra głównego, który podbiegł do swojego asystenta i pokazał mu... czerwoną kartkę.

W 35. kolejce szkockiej Premiership zespół Klimarnock podejmował na swoim boisku Dundee United. Podczas jednego z rzutów rożnych dla ekipy gospodarzy sędzia liniowy stojący niedaleko piłki - Andrew McWilliam - poczuł się bardzo źle. Na tyle, że chwycił się za żołądek, odwrócił się od boiska w stronę trybun i zwymiotował na murawę. Szybko dostał owację od kibiców, którzy chcieli podnieść go na duchu. Wyrazy wsparcia przekazał też piłkarz Klimarnock Jordan Jones czule klepiąc arbitra po plecach. Nie do końca zrozumiałe było z kolei zachowanie prowadzącego ten mecz Craiga Thomasa.

Otóż sędzia główny podbiegł do swojego asystenta, uważnie obserwował jego zmagania z chorobą i złym samopoczuciem, a gdy moment kryzysowy chwilowo minął, postanowił pokazać mu czerwoną kartkę. Co autor miał na myśli? Był to zapewne żart, a symboliczna kara została wlepiona za "niesportowe zachowanie". Sam McWilliam nie wyglądał jednak na szczerze rozbawionego, w przeciwieństwie do stojących niedaleko Thomasa i Jonesa.

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Dundee

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: