SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Stanisław Czerczesow już czaruje! Pierwsze zwycięstwo Rosji pod jego wodzą

Stanisław Czerczesow już czaruje! Pierwsze zwycięstwo Rosji pod jego wodzą

07.09.2016, godz. 11:09
Stanisław Czerczesow, Legia Warszawa
Stanisław Czerczesow po zdobyciu przez Legię mistrzostwa Polski foto: EAST NEWS

Reprezentacja Rosji odniosła pierwsze zwycięstwo pod wodzą Stanisława Czerczesowa. Gospodarze mistrzostw świata, które odbędą się w 2018 roku pokonali Ghanę 1:0 w towarzyskim meczu. Kilka dni temu w swoim debiucie zanotował remis z uczestnikiem Euro 2016, Turcją 0:0.

Były szkoleniowiec Legii Warszawa, z którą w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo i Puchar Polski na 100-lecie klubu dostał za zadanie przygotowanie reprezentacji Rosji do mundialu w 2018 roku i znacznie odmłodził kadrę po nieudanym Euro 2016. Najbardziej doświadczeni gracze, którzy pozostali to Igor Akinfiejew, Wasilij Bieriezucki, Roman Szyszkin, Jurij Żirkow, Ałan Dżagojew, Aleksandr Samiedow czy Artiom Dziuba.

- Podstawowa jedenastka? Nie będzie u mnie takiego sformułowania. Przed każdym meczem będę ustawiał skład na podstawie gotowości zawodników do gry. Oprócz tego będziemy się przyglądać przeciwnikom. Każdy, kto zostaje przeze mnie powołany do kadry jest głównym zawodnikiem - mówił 53-latek.

W swoim pierwszym meczu na ławce trenerskiej "Sbornej" zanotował bezbramkowy remis z Turcją w towarzyskim spotkaniu. We wtorek było znacznie lepiej, ponieważ jego podopieczni pokonali Ghanę 1:0 w meczu kontrolnym po golu strzelonym przez Fiodora Smołowa w 20. minucie.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: