SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna Stanisław Czerczesow trenerem Rosji? Media nie mają wątpliwości

Stanisław Czerczesow trenerem Rosji? Media nie mają wątpliwości

19.07.2016, godz. 08:22
Stanisław Czerczesow, Legia Warszawa
Stanisław Czerczesow po zdobyciu przez Legię mistrzostwa Polski foto: EAST NEWS

Stanisław Czerczesow ma zastąpić Leonida Słuckiego na stanowisku selekcjonera reprezentacji Rosji. Tamtejsze media nie pozostawiają złudzeń podkreślając, że informacja ma być ogłoszona w najbliższych dniach. 53-latek w poprzednim sezonie prowadził Legię, z którą na 100-lecie istnienia wywalczył mistrzostwo i Puchar Polski.

Stanisław Czerczesow nowym trenerem "Sbornej"? Tamtejsze media są przekonane, że to 53-latek zastąpi Leonida Słuckiego, który po fatalnym Euro 2016 podał się do dymisji. Piłkarze pod jego wodzą na francuskich boiskach wywalczyli tylko jeden punkt w pierwszym meczu z Anglią (1:1), a następnie przegrali ze Słowacją (1:2) i Walią (0:3). Zdaniem rsport.ru to były szkoleniowiec Legii Warszawa dostanie za zadanie przygotowanie i poprowadzenie narodowej kadry w finałach mistrzostw świata w 2018, w których Rosja będzie gospodarzem.

Czerczesow w poprzednim sezonie doprowadził klub z Łazienkowskiej do mistrzostwa i Pucharu Polski na 100-lecie klubu. Został drugim zagranicznym trenerem po Janosie Steinerze, któremu ta sztuka się udała. Po zakończeniu sezonu wspólnie z Bogusławem Leśnodorskim usiedli do rozmów odnośnie dalszej współpracy, lecz nie doszli do porozumienia. Nowym trenerem mistrzów Polski został Besnik Hasi.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: