Sport piłka nożna Superpuchar Europy: Real Madryt z pierwszym trofeum. Trzecia z rzędu porażka Sevilli

10.08.2016, godz. 07:48
Real Madryt
Real Madryt foto: EAST NEWS

Real Madryt z Superpucharem Europy! Królewscy po niezwykle dramatycznym meczu pokonali Sevillę 3:2. Ekipę Zinedine'a Zidane'a przede wszystkim uratował Sergio Ramos, który w ostatniej akcji meczu doprowadził do dogrywki. Tuż przed rzutami karnymi wynik rozstrzygnął inny obrońca Realu.

Sevilla nie ma szczęścia do gry o Superpuchar Europy - poległa już trzeci raz z rzędu! A teraz było bardzo blisko... Choć ekipa z Andaluzji przegrywała po pięknym golu Asensio, potrafiła się podnieść i odpowiedziała dwiema bramkami. W 90. minucie piłkarze Sevilli robili co mogli, żeby utrzymać prowadzenie, ale w ostatniej akcji meczu kompletnie się wyłączyli! Zostawili zupełnie niepilnowanego Sergio Ramosa w polu karnym, a ten trafił do siatki i doprowadził do dogrywki.

W niej znów nie popisali się podopieczni Jorge Sampaoliego, a konkretnie jeden - Timothée Kolodziejczak. Za głupi faul obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Grę w przewadze Real wykorzystał dopiero w 119. minucie. Prawy obrońca Dani Carvajal zamienił się w Leo Messiego. Piękny rajd zakończył golem na 3:2!

Real Madryt - Sevilla 3:2 (2:2 w regulaminowym czasie gry)
Asensio 22, Ramos 90, Carvajal 119 - F. Vazquez 42, Konopljanka 73 (k)

Real: Casilla – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Casemiro, Kovacić (75. James), Isco (67. Modrić) – Asensio, Morata (63. Benzema), Lucas Vazquez

Sevilla: Rico – Mariano, Pareja, Carrico (53. Rami), Kolodziejczak – Iborra, N'Zonzi – Kiyotake, Franco Vázquez, Vitolo – Vietto (69. Konopljanka)

Żółte kartki: Carvajal, Asensio - Vitolo, 2x Kolodziejczak (czerwona)

KONIEC! REAL MADRYT Z SUPERPUCHAREM EUROPY! My już dziękujemy i zapraszamy na następne relacje. Dobrej nocy!

Wjechał jak w masło!

119' - CO ZA AKCJA CARVAJALA! REAL - SEVILLA 3:2!

115' - Real wreszcie zaczął atakować! Czy zdąży wbić bramkę przed rzutami karnymi?

110' - Jak na drużynę bez jednego zawodnika Sevilla radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Odepchnęła Real od swojej bramki i mądrze broni w środku boiska.

Druga część właśnie się rozpoczęła.

Koniec pierwszej części dogrywki.

Sędziowie chyba uznali, że Hiszpan faulował w polu karnym, gdy walczył o pozycję z piłkarzem Sevilli. Jak na nasze oko Ramos był po prosty sprytniejszy od rywala.

Nie wiemy za bardzo dlaczego... Może powtórki nam rozjaśnią tę dziwną sytuację.

99' - 3:2 REAL! I ZNOWU RAMOS! A nie moment... Gol nieuznany!

94' - Przebudził się Benzema! Już miał dwie dobre okazje na zdobycie gola, ale dalej swoje robi Rico. A w międzyczasie Kolodziejczak wylatuje z boiska! Dostał drugą żółtą kartkę.

Gramy dalej! Kto będzie lepszy w dogrywce? A może czekają nas karne?

Jakim cudem nikt nie pilnował Ramosa??

KONIEC! Przed nami dogrywka!

93' - RAMOOOOOS! Akcja rozpaczy się udała! 2:2!

90' - Sędzia daje Realowi jeszcze 4 minuty nadziei!

88' - Puszczają nerwy piłkarzom Realu! Zamiast szukać gola, co chwila faulują. Żółta kartka dla Asensio.

85' - Teraz obrońca Realu musiał powstrzymać kontrę i słusznie zarobił "żółtko".

83' - Jako pierwszy remisu poszukał Carvajal! Zdecydowanie podłączył się do akcji ofensywnej ale znów na jego drodze stanął Rico. Gdyby nie ta bomba Asensio pewnie nic by dziś nie wpuścił.

80' - Do końca meczu dziesięć minut plus czas doliczony, a w tej drugiej połowie Real ani razu jeszcze nie zagroził bramce Sergio Rico - najwyższa pora to zrobić!

75' - Ostatnia zmiana w Realu. James wszedł za Kovacicia.

Skrzydłowy zabawił się z Casillą :)

73' - 2:1 Sevilla! Delikatnie z 11. metra uderzył Konopljanka!

71' - KARNY DLA SEVILLI! Faulował Ramos!

Skromny ten stadion w Trondheim, ale ma swój urok.

69' - W Sevilli też mocna zmiana. Witamy na boisku ruchliwego Konopljankę! Ukrainiec wszedł za Vietto.

67' - W Realu powoli wchodzi pierwszy garnitur. Luka Modrić zmienił Isco. Chorwat zadecyduje o zwycięstwie?

63' - Zidane trochę ryzykuje i wprowadza Benzemę, który ponoć nie zaleczył jeszcze kontuzji. Ryzykowny ruch... Francuz zmienił słabego Moratę.

60' - Groźna akcja Sevilli i znów po błędzie obrony Realu! Cały wysiłek kolegów zniweczył Iborra, który dośrodkował zupełnie do nikogo.

56' - Isco blisko! Przełożył dwóch rywali w polu karnym i uderzył w kierunku dłuższego słupka. Rico nie miał szans, ale na jego szczęście piłka minimalnie minęła bramkę.

53' - Pierwsza zmiana w Sevilli. Dziwne, że od razu po przerwie. Rami zmienił Carrico.

50' - Dziś jest kompletnie niewidoczny, a Benzema mu nie pomoże, gdyż wciąż leczy uraz. Dla młodego Hiszpana to może być kolejna nieudana przygoda z Realem. Jaki będzie ten sezon dla Moraty?

Druga połowa rozpoczęta. Obie ekipy bez zmian.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Na początku dominował Real, później Sevilla, więc wynik 1:1 jest sprawiedliwy. Co się wydarzy w drugiej połowie? Czekamy!

Vazquez tego lata przeszedł do Sevilli z Palermo. Wybrał sobie niezły mecz na pierwszą bramkę w nowych barwach :)

Sprytnie wykończył akcję w gąszczu nóg:

42' - A teraz wyłożył piłkę Vazquezowi jak na tacy I MAMY REMIS 1:1! Co za zwrot sytuacji!

40' - Sevilla przegrywa i zupełnie nie wiedzieć czemu bawi się... pod własną bramką. Bramkarz Rico wymieniał sobie piłkę z obrońcami, Królewscy po chwili ją przechwycili więc faulować musiał Vitolo. Obejrzał żółtą kartkę.

36' - W Realu warto także wyróżnić Vazqueza. Robi sporo szumu na skrzydle, odważnie wchodzi w drybling. Razem z Asensio sieje postrach w obronie Sevilli!

Bomba z lewej nogi i cieszynka - zobaczymy więcej takich akcji Asensio w tym sezonie? Oby, bo potrafi grać!

32' - Od czasu do czasu Sevilla potrafi zagrozić, ale tylko po błędach rywali. Mniej prezentów Andaluzyjczykom prezentuje Casilla, który broni na razie wszystko. Z drugiej strony nie ma dużo roboty.

29' - Pierwszy poważny błąd w obronie ekipy Zidane'a i już mógł być remis! Vazquez miał idealnie ustawioną piłkę w polu karnym, ale chyba zbytnio się podpalił - huknął w trybuny!

26' - Real nie czeka na ruch rywala tylko ruszył i chce szybko zdobyć drugą bramkę! Sevilla jest na razie bezradna w tym meczu. Co wymyśli nowy trener Sampaoli?

Ależ pocelował! Cudo!

22' - GOOOOL! 1:0 REAL!!! Piękne trafienie Asensio!

19' - Pierwsze "zagrożenie" ze strony Sevilli od razu trafiło w ręce bramkarza Realu. Takimi podaniami go nie zaskoczą :)

16' - Mocno wakacyjna forma piłkarzy i kibiców w tym meczu. Nie czuć żadnego prestiżu rozgrywek. Widać to też niestety na boisku, gdzie po dobrym początku nie dzieje się nic. Niech to ktoś ruszy!

12' - Sevilla dopiero po raz pierwszy wyszła ze swojej połowy. Real dominuje od samego początku i chyba nie przestanie dopóki nie zdobędzie bramki.

8' - Teraz próbował Ramos! Wygrał pojedynek w powietrzu, uderzył głową, ale zdążył z interwencją Mariano. Pachnie golem dla Królewskich.

5' - Już blisko gola był Real! Isco wpadł w pole karne i odbił się od obrońcy, ale chyba nie ma mowy o rzucie karnym. Pomocnik był po prostu słabszy fizycznie.

1' - GRAMY!

Kończy się ceremonia otwarcia i na murawę właśnie wchodzą piłkarze. Za chwilę początek meczu!

Superpuchar UEFA to starcie dwóch triumfatorów europejskich rozgrywek. Real wygrał Ligę Mistrzów (po karnych z Atletico Madryt), a Sevilla po raz trzeci z rzędu zwyciężyła w finale Ligi Europy. Tym razem pokonała Liverpool 3:1. Jedno jest pewne - to ekipa z Hiszpanii będzie najlepsza na Starym Kontynencie :)

Ale jest polski wątek w tym meczu. Sędzią technicznym spotkania jest nasz Szymon Marciniak!

A tak Sevilla, już bez Grzegorza Krychowiaka, który oczywiście przeszedł do PSG:

Zaczynamy od składów. Obie ekipy jeszcze w mocno wakacyjnych zestawieniach. Tak zagra Real:

Witamy i zapraszamy na mecz Superpucharu Europy Real Madryt - Sevilla!
False 2915 True 1 2016-08-09 20:30:00 True 30
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora