Real Madryt

Autor: East News Real Madryt

Superpuchar Europy: Real Madryt z pierwszym trofeum. Trzecia z rzędu porażka Sevilli

2016-08-10 9:48

Real Madryt z Superpucharem Europy! Królewscy po niezwykle dramatycznym meczu pokonali Sevillę 3:2. Ekipę Zinedine'a Zidane'a przede wszystkim uratował Sergio Ramos, który w ostatniej akcji meczu doprowadził do dogrywki. Tuż przed rzutami karnymi wynik rozstrzygnął inny obrońca Realu.

Sevilla nie ma szczęścia do gry o Superpuchar Europy - poległa już trzeci raz z rzędu! A teraz było bardzo blisko... Choć ekipa z Andaluzji przegrywała po pięknym golu Asensio, potrafiła się podnieść i odpowiedziała dwiema bramkami. W 90. minucie piłkarze Sevilli robili co mogli, żeby utrzymać prowadzenie, ale w ostatniej akcji meczu kompletnie się wyłączyli! Zostawili zupełnie niepilnowanego Sergio Ramosa w polu karnym, a ten trafił do siatki i doprowadził do dogrywki.

W niej znów nie popisali się podopieczni Jorge Sampaoliego, a konkretnie jeden - Timothée Kolodziejczak. Za głupi faul obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Grę w przewadze Real wykorzystał dopiero w 119. minucie. Prawy obrońca Dani Carvajal zamienił się w Leo Messiego. Piękny rajd zakończył golem na 3:2!

Real Madryt - Sevilla 3:2 (2:2 w regulaminowym czasie gry)
Asensio 22, Ramos 90, Carvajal 119 - F. Vazquez 42, Konopljanka 73 (k)

Real: Casilla – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Casemiro, Kovacić (75. James), Isco (67. Modrić) – Asensio, Morata (63. Benzema), Lucas Vazquez

Sevilla: Rico – Mariano, Pareja, Carrico (53. Rami), Kolodziejczak – Iborra, N'Zonzi – Kiyotake, Franco Vázquez, Vitolo – Vietto (69. Konopljanka)

Żółte kartki: Carvajal, Asensio - Vitolo, 2x Kolodziejczak (czerwona)