SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Superpuchar Włoch jednak się odbędzie! Piłkarze AC Milan w końcu dotarli do Kataru

Superpuchar Włoch jednak się odbędzie! Piłkarze AC Milan w końcu dotarli do Kataru

22.12.2016, godz. 15:59
AC Milan
AC Milan foto: EAST NEWS

Piłkarze AC Milan mimo problemów i jednodniowego opóźnienia w końcu dotarli do Doha. Już jutro zmierzą się z drużyną Juventusu Turyn w meczu Superpucharu Włoch, który odbędzie się na boisku w Katarze. Jeszcze wczoraj zarząd Milanu skarżył się na brak możliwosci odpowiedniego zaaklimatyzowania się z azjatyckimi warunkami i groził rezygnacją z meczu. Przypomnijmy, że drużyna "Starej Damy" trenuje w Doha już od dwóch dni!

Superpuchar Włoch uratowany. Mecz AC Milan - Juventus Turyn już jutro! To bardzo ważna informacja dla kibiców, którzy zaniepokoili się słowami dyrektora "Rossonierich". Zarząd klubu nastraszył fanów włoskiej piłki słowami - Dotknęła nas wielka sportowa krzywda. Juventus jest już spokojny w ciepłym klimacie. W środę będzie trenować w temperaturze o 20 stopni wyższej niż w Milanello, a my dotrzemy w nocy i będziemy mieli czas tylko na odprawę dzień przed meczem - To prawda. Piłkarze "Starej Damy" już od dwóch dni grzali się w azjatyckim klimacie, podczas gdy drużyna z Milanu tułała się po lotnisku i niepokoiła poważną awarią samolotu.

Zarząd klubu AC Milan oznajmił organizatorom meczu o Superpuchar Włoch, że jeśli kolejny samolot się opóźni, drużyna zrezygnuje z podrózy do Kataru. Na szczęście środowy transport nie zawiódł i już jutro zobaczymy włoskie starcie na szczycie!

Dlaczego Katar? Już od kilku lat mecze o Superpuchar Włoch rozgrywane są poza Italią, głównie ze względów komercyjnych. Pojedynek Mistrza i zdobywcy Pucharu Włoch to prawdziwa gratka dla kibiców piłki nożnej na całym świecie.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: