SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Szok! Piłkarski zespół kobiet zdobył mistrzostwo w męskiej lidze

Szok! Piłkarski zespół kobiet zdobył mistrzostwo w męskiej lidze

12.05.2017, godz. 12:24
piłka nożna
piłka nożna foto: CYFRASPORT

Zawodniczki AEM Lleida całkowicie zdominowały ligę kobiecą, więc w 2014 roku postanowiono postawić je przed kolejnym wyzwaniem - występami w regionalnych rozgrywkach męskich juniorów do lat 14. Po trzech sezonach nie tylko utrzymały się w "lepszej" lidze, lecz... zdobyły jej mistrzostwo!

AEM Lleida to drużyna, o której mówi się coraz więcej. Nastolatki kilka dobrych lat temu stworzyły drużynę idealna i całkowicie zdominowały regionalną ligę kobiecą. W poszukiwaniu nowych wyzwań i wyników prezes klubu, Jose Maria Salmeron, postanowił przenieść zespół do regionalnej, męskiej ligi juniorów do lat 14.

Zawodniczki AEM Lleida bez kompleksów rozgrywały spotkanie za spotkaniem, udowadniając, że piłka nożna kobiet nie jest wcale gorsza od jej męskiego wydania. W trzecim sezonie rywalizacji z chłopcami młode piłkarki rozegrały fantastyczny sezon, wygrywając 19 z 22 spotkań i przegrywając tylko jedno. Fenomenalny wynik dodatkowo potwierdza bilans bramkowy zespołu - 93 strzelone i tylko 25 straconych bramek!

O AEM Lleida mówi dziś cały piłkarski świat, a szczególnie drużyny kobiece, dla których hiszpańska drużyna stała się wzorem do naśladowania. - Zawsze staram się pokazywać, że piłka nożna nie jest tylko dla mężczyzn. Moim celem jest jednak gra tam, gdzie kobieca piłka jest doceniana. Mówię o USA. - powiedziała najlepsza zawodniczka drużyny i królowa strzelców ligi, Andrea Gomez. O nowych mistrzyniach zrobiło się głośno dzięki obszernej publikacji dziennikarzy z "New Jork Times".

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: