SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Tak odchodzą legendy. Wzruszające pożegnanie Tottiego z AS Roma [WIDEO]

Tak odchodzą legendy. Wzruszające pożegnanie Tottiego z AS Roma [WIDEO]

28.05.2017, godz. 22:03
Francesco Totti, AS Roma
foto: EAST NEWS

O tym, że Francesco Totti po sezonie zakończy karierę, było oficjalnie wiadomo już od pewnego czasu. Ale w niedzielę nadszedł wreszcie czas pożegnania legendy AS Roma. I było ono niezwykle wzruszające. Wypełnione po brzeki Stadio Olimpico skandowało nazwisko idola, który nie krył wielkich emocji.

O końcu kariery Tottiego mówiono już od dawna, ale dopiero na początku maja o decyzji tej oficjalnie poinformował dyrektor sportowy AS Roma Monchi. Od tamtej pory trwało nerwowe oczekiwanie na ostatni mecz legendy w barwach "Giallorossich" i ta chwila wreszcie nadeszła w niedzielę 28 maja podczas ligowego spotkania z Genoą.

Totti spotkanie zaczął na ławce rezerwowych, ale jeszcze przed meczem cały stadion donośnie wykrzyczał jego nazwisko podczas przedstawiania składów i ławek rezerwowych. Z kolei gdy w 54. minucie pojawił się na boisku w miejsce Mohameda Salaha, kibice powitali go owacją na stojąco. Każdy jego kontakt z piłką był kwitowany gromkimi oklaskami, a sam kapitan Romy mógł się cieszyć, bo jego zespół wygrał 3:2 po golu w końcówce spotkania i wywalczył wicemistrzostwo Włoch.

Po końcowym gwizdku przyszedł jednak czas na wielkie pożegnanie. I przy tym niezwykle wzruszające. Totti nie krył emocji, podobnie zresztą jak wielu kibiców zgromadzonych na stadionie. Na trybunach nietrudno było znaleźć transparenty wysławiające wieloletniego kapitana zespołu, który został też uhonorowany przez klub. Tak żegna się legendy!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: