SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Thierry Henry wraca do wielkiej piłki. I to w jakiej roli!

Thierry Henry wraca do wielkiej piłki. I to w jakiej roli!

26.08.2016, godz. 14:00
Thierry Henry
Thierry Henry foto: EAST NEWS

Thierry Henry rozpoczyna trenerską przygodę, choć na razie będzie się głównie przypatrywał i pomagał. Został asystentem selekcjonera reprezentacji Belgii, Roberta Martineza! Kadra "Czerwonych Diabłów" przechodzi spore zmiany po tym, jak zawiodła na Euro 2016.

Reprezentacja Belgii miała ambicje na wygranie mistrzostw Europy we Francji, ale złote pokolenie znów zawiodło, odpadając w ćwierćfinale z Walią. Cześć piłkarzy zrzuciła winę na trenera Marca Wilmotsa, który błyskawicznie pożegnał się z posadą. Nikt się jednak nie spodziewał, że na stanowisku selekcjonera reprezentacji Belgii zastąpi go Roberto Martinez. Hiszpan został wyrzucony z Evertonu po bardzo słabym sezonie z ekipą "The Toffees".

Martinez zapomniał już o tym niepowodzeniu i chce na nowo zbudować drużynę Belgii. Pomoże mu w tym legendarny piłkarz Arsenalu, Barcelony i reprezentacji Francji - Thierry Henry. - On jest ważną postacią. Wniesie coś innego. Od razu zgodził się dołączyć do nas - mówił Roberto Martinez.
Co ciekawe, były snajper miał trenować młodzież w swoich ukochanym klubie z Londynu, ale pokłócił się z Arsene'm Wengerem. Trener "Kanonierów" nalegał, aby Henry porzucił pracę w telewizji. Ten nie chciał tego zrobić i być może wyszło mu to na dobre. Praca w reprezentacji Belgii będzie dla niego wielkim wyzwaniem! Jeśli podała, być może już niedługo samodzielnie poprowadzi duży klub w Europie?

"To dla mnie zaszczyt. Dziękuje trenerowi i belgijskiej federacji. Już nie mogę się doczekać!" - napisał na Twitterze Henry.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: