SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Trener Grosickiego ostro o pomysłach van Bastena. "To gó..."

Trener Grosickiego ostro o pomysłach van Bastena. "To gó..."

20.01.2017, godz. 17:37
Marco Van Basten
foto: EAST NEWS

Innowacyjne zmiany planowane przez Marco van Bastena, szefa komisji FIFA ds. rozwoju piłki nożnej, wywołały prawdziwą lawinę krytyki wobec Holendra. Propozycja zniesienia spalonych czy kar czasowych oburzyła środowisko piłkarskie. Jednym z największych przeciwników zmian jest Christian Gourcuff, trener Kamila Grosickiego, który postanowił ostro skomentować plany i postawę van Bastena.

Planowane zmiany wywołały prawdziwą burzę!. Nic dziwnego - piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. W ostatnich latach FIFA wprowadzała jedynie kosmetyczne zmiany, lecz tym razem zamierza fundamentalnie zmienić oblicze futbolu!

Marco van Basten, szef komisji FIFA zajmującej się rozwojem, zapowiedział ogromne zmiany w piłce. W jego planach jest mianowicie zniesienie spalonych, zastąpienie kartek karami czasowymi, oraz wprowadzenie rzutów karnych zaczynanych z 25 metra, w których piłkarz miałby 8 sekund na pokonanie bramkarza. Zapowiadana innowacja robi wrażenie na kibicach, piłkarzach i trenerach, ale niekoniecznie pozytywne. Fanatycy futbolu nie stronią od ostrych komentarzy.

Jedną z najbardziej krytycznych ocen popisał się Christian Gourcuff, trener Rennes, w którym występuje Kamil Grosicki. Francuski szkoleniowiec skrytykował nie tylko plany FIFA, lecz również samego van Bastena - To manifestacja inteligencji. Duch gry zespołowej zniknąłby, gdybyśmy pozbyli się spalonego. Jeśli tego nie rozumiesz, to nie rozumiesz piłki nożnej. To największe gó*** o jakim słyszałem. Wrócilibyśmy do czasów, gdy jedna wioska grała z drugą wioską, a ludzie umierali - skomentował.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: