SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Uczestniczka Powstania Warszawskiego o oprawie Legii: Szkoda, że tak małą scenę zrobiliście

Uczestniczka Powstania Warszawskiego o oprawie Legii: Szkoda, że tak małą scenę zrobiliście

05.08.2017, godz. 21:27
Oprawa o Powstaniu Warszawskim na meczu Legia - Astana
Specjalna oprawa kibiców podczas meczu Legia - Astana, dotycząca rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego foto: Super Express

Szerokim echem odbiła się mocna w przekazie oprawa kibiców Legii Warszawa podczas meczu rewanżowego stołecznego klubu z FK Astana w eliminacjach Ligi Mistrzów. Wyrazisty transparent był komentowany przez zagraniczne media. Zdania na jego temat są podzielone. A co mówią bohaterowie Powstania Warszawskiego? Znamy zdanie pani Anny Złoch-Mizikowskiej, ps. "Grażka", która walczyła w Powstaniu!

"Grażka" brała udział w słynnej obronie Pałacyku Michla na warszawskiej Woli. Należała do batalionu "Parasol". Po wojnie została skazana na 8 lat więzienia! Jednak w wyniku amnestii zmieniono jej karę na dwa lata w zawieszeniu. "Grażka" w 1949 roku ukończyła studia prawnicze. Fragment rozmowy ze Złoch-Mizikowską można znaleźć na Twitterze warszawskiego społecznika - Marcina Czaplińskiego.

- Bardzo jestem dumna z Was i bardzo Was szanuję za to, że wiecie, co robicie - powiedziała wzruszona "Grażka". - Szkoda, że tak małą scenę zrobiliście - dodała z przekąsem.

Przypomnijmy. W środę 2 sierpnia Legia grała rewanżowy mecz trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z FK Astana. Kibice uznali, że to wspaniała okazja, aby uczcić 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, która miała miejsce dzień wcześniej. Na trybunach pojawił się ogromny transparent z żołnierzem w mundurze SS, przystawiającym lufę pistoletu do głowy chłopca. Na dole widniał napis: Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zamordowali ponad 160 tysięcy ludzi. Tysiące z nich to były dzieci.

Okazały transparent poruszył cały świat. Niestety, nie spotkał się z aprobatą UEFA. Organizacja wszczęła postępowanie w tej sprawie i może nawet ukarać "Wojskowych"!

Zobacz też: O oprawie kibiców Legii z okazji Powstania Warszawskiego mówi cały świat! [ZDJĘCIA]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: