SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Vadis Odjidja-Ofoe w Olympiakosie Pireus! Transferowa saga dobiegła końca

Vadis Odjidja-Ofoe w Olympiakosie Pireus! Transferowa saga dobiegła końca

09.07.2017, godz. 14:33
Vadis Odjidja Ofoe
Vadis Odjidja Ofoe foto: CYFRASPORT

Vadis Odjidja-Ofoe dopiął swego! Po tygodniach przepychanek, oświadczeń, nieoczekiwanych zwrotów akcji podczas finalizowania tranferu do FK Krasnodar, belgijski pomocnik ponownie trafi pod skrzydła Besnika Hasiego! Pomocnik Legii Warszawa za 3 miliony euro trafi do Olympiakosu Pireus.

Informacja o tranferze pojawiła się na Twitterze. Podał ją między innymi Krzysztof Stanowski z "weszlo.com".

Wciąż nieznane są szczegóły transakcji. Wspomina się o 3 milionach euro. Sposoby płatności to już jednak niewiadoma. Dziennikarze znajdujący się blisko agentów piłkarza, a także Legii podają różne dane. Podstawa transferu ma być jednak dokładnie taka, o jakiej mówiło się już w czerwcu - 2 miliony euro. Reszta to bonusy. Sam piłkarz zarabiać ma w Piresie grubo ponad milion euro rocznie (nawet 1,5 mln brutto).

To koniec sagi transferowej, która miała zakończyć się krótkimi negocjacjami z Olympiakosem, a trwała grubo ponad dwa tygodnie. W międzyczasie do gry o belgijskiego pomocnika włączył się FK Krasnodar. Rosjanie uznali jednak, że kolano piłkarza jest zdewastowane, a sam zawodnik to chodząca bomba zegarowa. Lekarze Legii podważyli tę diagnozę, co tylko wywołało dodatkowe kontrowersje.

Odjidja-Ofoe w Legii rozegrał 42 mecze, strzelił 5 goli i dorzucił 14 asyst. W stolicy zdobył mistrzostwo Polski i przyczynił się do pierwszego od dwudziestu lat awansu polskiego klubu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: