SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna W Norwegii wymyślono... pijaną piłkę nożną! Musisz mieć promil, żeby zagrać [WIDEO]

W Norwegii wymyślono... pijaną piłkę nożną! Musisz mieć promil, żeby zagrać [WIDEO]

23.11.2016, godz. 17:14
Pijana piłka nożna w Norwegii
foto: YouTube

Jeśli kiedykolwiek amatorsko graliście w piłkę nożną, to dobrze wiecie jak ciężkie bywają mecze w soboty czy niedziele rano, kiedy przyjeżdża się na nie prosto z imprezy. Łatwo wtedy nie jest, ale przynajmniej wesoło. A Norwegowie zrobili duży ukłon w kierunku takich osób i wymyślili... pijany futbol! Żeby móc zostać dopuszczonym do gry, we krwi trzeba mieć minimum promil alkoholu.

Do tej pory wydawało nam się, że narody obdarzone największą wyobraźnią to Chińczycy i Rosjanie. Przynajmniej w kwestii wymyślania najdziwniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Ale teraz do tego grona z impetem weszli Norwegowie, którzy chyba dostrzegli pewien rażący problem, z jakim zmaga się część piłkarzy - szczególnie tych grających w niższych ligach.

Czy kiedykolwiek przyszliście na poranny mecz prosto z imprezy lub na kacu, a trener i koledzy z zespołu mieli do was o to pretensje? Czy czuliście się najgorsi na boisku, bo trzeźwi przeciwnicy ogrywali was jak pachołki? Koniec z tym! Od teraz możecie grać... w pijaną piłkę nożną.

Norwegowie postanowili wyrównać szanse pomiędzy wszystkimi zawodnikami, a warunkiem udziału w meczu jest promil krwi w alkoholu. Wtedy możecie być pewni, że nie tylko wy widzicie w bramce cztery słupki i dwóch bramkarzy. Jakie są przepisy? Otóż każdy zdobywca bramki musi dmuchnąć w alkomat, a jeżeli nie ma minimum promila gol nie zostaje uznany. Ponadto w przypadku, gdy zawodnicy są zbyt trzeźwi, to gra zostaje przerwana w celu uzupełnienia płynów. Wiadomo jakich. I z ważniejszych zasad to w sumie tyle. Przy tym trzeba przyznać, że taki mecz to gwarancja śmiechu nie tylko dla samych uczestników, ale też dla widzów. Zresztą przekonajcie się sami oglądając poniższe wideo!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: