SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Widzew Łódź z kolejnym rekordem Polski. I znów chodzi o karnety!

Widzew Łódź z kolejnym rekordem Polski. I znów chodzi o karnety!

29.07.2017, godz. 13:59
Widzew Łódź, stadion
foto: EAST NEWS

Widzew Łódź już parę dobrych lat nie gra w ekstraklasie, ale jego kibice udowadniają, że dla nich nie liczy się poziom rozgrywkowy. Choć zespół występuje dopiero w trzeciej lidze, to klub po raz drugi z rzędu pobił rekord Polski w liczbie sprzedanych karnetów! Na rundę jesienną nowego sezonu takie wejściówki kupiło już ponad 15 tysięcy kibiców, a szefowie RTS-u liczą na jeszcze więcej!

Kibice Widzewa Łódź wciąż zadziwiają. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów od kilku lat tuła się po niższych klasach rozgrywkowych, a obecnie występuje na poziomie trzeciej ligi. W minionym sezonie nie udało się wywalczyć awansu, ale najwyraźniej poziom sportowy nie interesuje głodnych futbolu sympatyków RTS-u, którzy niezmiennie masowo wykupują karnety na mecze swojego ukochanego klubu.

Zimą Widzew pobił pod tym względem rekord Polski, bowiem sprzedał aż 15 310 karnetów. Żadnemu innemu klubowi w Polsce - łącznie z tymi największymi w LOTTO Ekstraklasie - nie udało się choćby zbliżyć do takiego wyniku. Przed rundą wiosenną takie zainteresowanie tłumaczono m.in. nowym, pięknym stadionem, który pojawił się przy al. Piłsudskiego. Tymczasem fani łódzkiej drużyny pokazują, że wciąż nie mają dość! Przed nowym sezonie po raz kolejny pobili swój własny rekord karnetowy.

Na chwilę obecną (sobota 29 lipca, godz. 13:53) na oficjalnej stronie klubowej widnieje liczba 15 384 sprzedanych karnetów na rundę jesienną sezonu 2017/2018. Mimo to przedstawiciele RTS-u spodziewają się, że ostatecznie uda się sprzedać nawet 16 tysięcy takich wejściówek! Warto zaznaczyć, że swoje zakupione pół roku wcześniej karnety przedłużyło aż 11 700 osób.

W nowych rozgrywkach Widzew pierwszy raz na swoim stadionie zagra za dwa tygodnie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. I należy się spodziewać, że jak w kilku przypadkach z poprzednich miesięcy na trybunach obiektu przy al. Piłsudskiego znów zasiądzie komplet publiczności.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: