SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Wielka awantura na stadionie! Kibice rozpętali burdę, ranny jeden z piłkarzy [WIDEO]

Wielka awantura na stadionie! Kibice rozpętali burdę, ranny jeden z piłkarzy [WIDEO]

20.02.2017, godz. 12:25
Burda w lidze meksykańskiej
foto: EAST NEWS

Do gorszących scen i ogromnego skandalu doszło po meczu meksykańskiej ekstraklasy Veracruz - Tigres UANL. Goście wygrali 3:0, ale na stadionie rozpętała się wielka awantura. Pomiędzy fanami obu drużyn doszło do bijatyki, a ucierpiał nawet jeden z piłkarzy, który chciał załagodzić sytuację. Został raniony rzuconą z trybun butelką.

Nie tylko europejskie kluby mają problemy ze swoimi awanturującymi się kibicami. Z podobnym kłopotem spotkały się ostatnio dwa zespoły meksykańskiej ekstraklasy - Veracruz i Tigres UANL. W ostatniej ligowej kolejce obie ekipy mierzyły się na stadionie tej pierwszej drużyny i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gości. Wydawałoby się, że na tym koniec emocji, ale nic bardziej mylnego. Po końcowym gwizdku na stadionie doszło bowiem do wielkiej zadymy.

Fani przyjezdnych starli się na trybunach z miejscowymi. Rozpoczęła się regularna bijatyka, a na te skandaliczne wydarzenia nie reagowała obecna na obiekcie policja. Wściekły na bierne zachowanie funkcjonariuszy był m.in. trener gości Ricardo Ferretti, który impulsywnie chciał ich namówić, by wreszcie zareagowali i rozdzielili dwie walczące ze sobą grupy.

Awanturze nie chcieli się też przyglądać piłkarze Tigres. Kilku z nich spróbowało uspokoić kibiców, ale nie skończyło się to najlepiej. Mecz na długo zapamięta zawodnik gości Jesus Duenas, który został trafiony lecącą z trybun butelką. Ta dość mocno zraniła go w rękę. Ostatecznie kryzys na stadionie udało się zażegnać, ale meksykańska federacja z pewnością zajmie się całą sprawą i wyciągnie konsekwencje wobec obydwu klubów.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: