SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Wielka inauguracja stadionu Widzewa: Zibi zaczął strzelanie

Wielka inauguracja stadionu Widzewa: Zibi zaczął strzelanie

20.03.2017, godz. 02:00
Zibi zaczął strzelanie
Zibi zaczął strzelanie foto:

Tego jeszcze w Polsce nie było! 18 tysięcy widzów na meczu III ligi. W sobotę uroczyście otworzono nowy stadion Widzewa. Nie mogło zabraknąć prezesa Zbigniewa Bońka (61 l.), legendy łódzkiego klubu.

Na ten moment kibice czterokrotnego mistrza Polski czekali ponad dwa lata. Ostatni raz widzieli swoją drużynę pod adresem al. Piłsudskiego 138 w Łodzi w listopadzie 2014 roku, kiedy łodzianie, występujący jeszcze wtedy w I lidze, zmierzyli się z GKS Katowice. Później nieudolnie zarządzany przez Sylwestra Cacka klub upadł i trzeba było zaczynać wszystko od nowa. Na szczęście trwała już budowa nowego stadionu.

W sobotę fani zasiedli na pachnącym nowością 18-tysięczniku. Biletów w kasach nie można było kupić, bo klub sprzedał 15 310 karnetów, co jest absolutnym rekordem Polski, a reszta wejściówek trafiła do zaproszonych sponsorów i gości. Wśród nich był ten najważniejszy - prezes PZPN Zbigniew Boniek.

- Jak ma się taki stadion i takich kibiców, nie można zawieść ich oczekiwań. Za cztery, pięć lat będziemy walczyć o mistrza Polski! - mówił z murawy "Zibi", który strzelił symbolicznie pierwszego gola na nowym stadionie.

Widzew pokonał ostatni w tabeli I grupy III ligi Motor Lubawa 2:0. Bramki zdobyli Mateusz Michalski i Daniel Maka. Ale nie wynik jest w tym wypadku najważniejszy. Ważniejsze jest to, że Widzew w końcu się odradza.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: