SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Wielki powrót na salony. Pierwszy tytuł Chapecoense po katastrofie

Wielki powrót na salony. Pierwszy tytuł Chapecoense po katastrofie

09.05.2017, godz. 09:38
Chapecoense
foto: EAST NEWS

W listopadzie minionego roku światem wstrząsnęła wieść o katastrofie samolotu z drużyną Chapecoense na pokładzie. W tragedii zginęli niemal wszyscy piłkarze i cały sztab szkoleniowy, ale klub udało się odbudować. Niecałe pół roku po tamtych straszliwych wydarzeniach brazylijski zespół zdobył swój pierwszy tytuł, a zadedykowano go ofiarom dramatycznego wypadku.

Do katastrofy doszło 29 listopada 2016 roku. Samolot z piłkarzami, trenerami i przedstawicielami klubu Chapecoense na pokładzie leciał na mecz finałowy rozgrywek Copa Sudamericana rozgrywany w kolumbijskim Medellin. Niestety nie doleciał na miejsce. Rozbił się po drodze, a w tragedii śmierć poniosła większość drużyny i sztabu szkoleniowego.

Klub znalazł się nad przepaścią, a funkcjonować mógł tylko dzięki wspaniałomyślności darczyńców wspierających go finansowo. I dzięki temu, ale też bardzo silnej woli udało się odbudować Chapecoense. Od straszliwych wydarzeń minęło niecałe pół roku i pamięć o nich wciąż jest żywa, jednak klub powoli wraca do normalności.

A ostatnio zdołał nawet wywalczyć pierwszy od tamtej pory tytuł! W finale rozgrywek o mistrzostwo stanu Santa Catarina udało mu się pokonać zespół Avai, a triumf ten został oczywiście zadedykowany ofiarom katastrofy.

- Wygraliśmy dla tych, którzy od nas odeszli. Zdawaliśmy sobie sprawę, że proces odbudowy drużyny nie będzie łatwy. Włożyliśmy w to jednak wiele pracy, a przede wszystkim serca. Pokonaliśmy naprawdę trudnych rywali, a teraz możemy cieszyć się z sukcesu - powiedział trener Chapecoense Vagner Mancini.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: