SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Wielkie wyróżnienie polskiej bramkarki. Katarzyna Kiedrzynek w "11" roku? [ZDJĘCIA]

Wielkie wyróżnienie polskiej bramkarki. Katarzyna Kiedrzynek w "11" roku? [ZDJĘCIA]

22.02.2017, godz. 18:47
KIEDRZYNEK NIE POWSTRZYMAŁA FRANKFURTU
PIŁKA NOŻNA KOBIET, KIEDRZYNEK KATARZYNA, MECZ, PRZEGRANA, BERLIN foto:

Katarzyna Kiedrzynek, polska bramkarka Paris Saint–Germain została nominowana przez FIFA do drużyny roku. Wyróżnienie Polce najzwyczajniej się należy, bo Kiedrzynek od października puściła zaledwie dwie bramki i imponuje swoją formą w tym sezonie. O miejsce w najlepszej „11” będzie musiała jednak zmierzyć się z czterema rywalkami. Rozstrzygnięcie 8 marca.

Że Polska bramkarzami stoi to wiemy od dawna. Nasi golkiperzy należą do światowej czołówki: Wojciech Szczęsny, Artur Boruc, Łukasz Fabiański to najlepsi z najlepszych. Jak się okazuje na żeńską stronę tego fachu w naszym kraju też nie można narzekać. Polka Katarzyna Kiedrzynek na co dzień występuje we francuskim Paris Saint–Germain, gdzie zachwyca swoją dyspozycją. Od października puściła zaledwie dwie bramki i została nominowana do „11” roku.

FIFA wyróżniła 55 zawodniczek. Po pięć na każdą pozycję. To oznacza, że oprócz Polki o miano bramkarki roku walczą jeszcze cztery piłkarki. Są to Hedvig Lindahl (Chelsea), Andrea Paraluta (Atletico), Tinja-Riikka Korpela (Bayern) i Hope Solo (bez klubu). Ta ostatnia zdobyła tytuł w zeszłym sezonie. O swojej ostatecznej decyzji FIFA poinformuje 8 marca, czyli w dzień, kiedy panie obchodzą swoje święto. Liczymy na prezent dla polskiej bramkarki.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: